Արցախի պետական համալսարանի պատվիրակությունն այցելել է Բելգիա
Արցախի պետական համալսարանի (ԱրՊՀ) և Լյուվենի Կաթոլիկ համալսարանի (ԼԿՀ) միջև 2014 թ. հոկտեմբերին ստորագրված համագործակցության հռչակագրի շրջանակներում ս.թ. հունիսի 7-10 Բելգիայում աշխատանքային այցով է գտնվել ԱրՊՀ պատվիրակությունը` ռեկտոր Մանուշ Մինասյանի գլխավորությամբ:
Կայացել են հանդիպումներ ԼԿՀ ռեկտոր Վինսենթ Բլոնդելի (Vincent Blondel), համալսարանի միջազգային համագործակցության գրասենյակի ղեկավարության, մի շարք ֆակուլտետների ղեկավարների, դասախոսների և հետազոտողների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում նախանշվել են համագործակցության հետագա ուղղությունները, քննարկվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուսումնական և հետազոտական ծրագրեր:
Առարկայական քննարկումներ են կայացել ԼԿՀ պատվավոր ռեկտոր, ԱրՊՀ պատվավոր պրոֆեսոր Բեռնար Կուլիի (Bernard Coulie) հետ, ով հանդիսանում է ԼԿՀ կողմից համագործակցության համակարգողը:

10-06-2015 17:23:32 | Belgium | Announcements
In the frameworks of the cooperation declaration signed in October 2014 between the Artsakh State University (ASU) and the Catholic University of Leuven (CUL), on June 7-10, 2015, the delegation of the Artsakh State University, headed by Rector Manush Minasian, paid a working visit to Belgium.
Meetings with Rector of the Catholic University of Leuven Vincent Blondel, leaders of the University's Office of International Cooperation, heads of some departments, professors and researchers took place.
The meeting participants outlined the further directions for cooperation and discussed educational and research programs of mutual interest.
Substantive discussions took place with Honorary Rector of the Catholic University of Leuven, Honorary Professor of the Artsakh State University Bernard Coulie, who is the CUL coordinator for the cooperation.