Հիլարի Քլինթոնն ընտրվելու դեպքում խոստացել է գաղտնազերծել ՉԹՕ-ների մասին նյութեր
ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը պատրաստ է բացահայտել չբացահայտված թռչող օբյեկտներին (ՉԹՕ) վերաբերող մի շարք նյութեր: Գաղտնիքը նա խոստացել է բացահայտել, եթե հաղթի նախագահական ընտրություններում: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտարարել է նրա նախընտրական շտաբի ղեկավար Ջոն Պոդեստան:
«Ես այդ մասին խոսել եմ Հիլարիի հետ. Կարծում եմ ինձ հաջողվել է նրան համոզել, որ անհրաժեշտ է գաղտնազերծել որոշ փաստաթղթեր, քանի որ մարդիկ պետք է իմանան ճշմարտությունը»,- ասել նա:
Ջ. Պոդեստան հանդիսանում է ՉԹՕ-ների հետ կապված տեղեկատվության գաղտնազերծման հայտնի կողմնակից: Նա 1990-ական թվականներին նույն կոչով էր հանդես եկել: Բարաք Օբամայի ղեկավարման ընթացքում նա մեկ տարի աշխատել է որպես ավագ խորհրդատու, իսկ պաշտոնից հեռանալուց հետո հայտարարել էր, որ ամենաշատը զղջում է այն բանի համար, որ չի կարողացել հասնել ՉԹՕ-ների մասին տեղեկատվության հրապարակման:

Хиллари Клинтон обещает рассекретить материалы об НЛО
Кандидат в президенты США Хиллари Клинтон готова рассекретить ряд материалов, касающихся неопознанных летающих объектов (НЛО). Тайну она обещает раскрыть, если выиграет президентские выборы, заявил глава ее предвыборного штаба Джон Подеста.
"Я говорил об этом с Хиллари. Думаю, мне удалось ее убедить в том, что нужно рассекретить как можно больше документов, поскольку люди должны знать правду", – сказал он.
Подеста является известным сторонником раскрытия засекреченной информации об НЛО. Он призывал к этому еще в 1990-х годах, когда работал главой администрации президента США при Билле Клинтоне. При Бараке Обаме он проработал год старшим советником и после ухода с этой должности отметил, что больше всего сожалеет о том, что не смог добиться публикации данных об НЛО.