Lenovo-ն առանց ստեղնաշարի նոութբուք է ներկայացրել
Բեռլինում ընթացող IFA-2016 ցուցահանդեսի շրջանակներում, Lenovo ընկերությունը ներկայացրել է նոութբուք-պլանշետ YogaBook մոդելը, որի հիմնական առանձնահատկությունն է ավանդական ստեղնաշարի բացակայությունը:
Korrespondent.net-ը, հղում կատարելով Engadget-ին, հայտնում է, որ նոութբուքի համար ստեղնաշարի գործողություն է կատարում այսպես կոչված երկրորդ սենսորային էկրանը: Չնայած նրան, որ առանց ֆիզիկական ստեղնաշարի անհարմար է համակարգչի վրա ինչ-որ բաներ մուտքագրելը, այնուամենայնիվ, սենսորային էկրանն օգտագործողին տալիս է ավելի լայն հնարավորություններ: Առաջին հերթին մոդելը պիտանի է հատկապես նկարիչների և դիզայներների օգտագործման, ինչպես նաև ձեռագիր տառատեսակով գրելու համար:
10,1 դյույմ տրամաչափ ունեցող էկրանով YogaBook-ը հնարավորություն է տալիս նաև իրեն պտտել 360 աստիճան անկյան տակ, ինչի շնորհիվ նոութբուքն արագորեն վերածվում է պլանշետի: Հարկ է նշել սարքի բավականին ցածր քաշը՝ 690 գրամ և հաստությունը՝ 9.6 միլիմետր:
Տեղեկացնենք, որ YogaBook-ն ըստ նախասիրության աշխատում է Android կամ Windows օպերացիոն համակարգերով, համալրված է Intel Atom X5-Z8550 պրոցեսորով, 4 գեգաբայթ օպերատիվ և 64 գեգաբայթ ներկառուծված հիշողության սարքերով:

01-09-2016 13:36:56 | Китай | Новости науки и технологии
В рамках выставки IFA 2016 в Берлине, Германия компания Lenovo представила свой ноутбук-планшет YogaBook, главной особенностью которого стала отказ от традиционной клавиатуры, сообщает Engadget.
Функцию клавиатуры в новинке выполняет второй сенсорный экран. Хотя печатать без физических клавиш относительно неудобно и особенно сложно это сделать вслепую, тачскрин открывает ряд других возможностей, в первую очередь интересующих дизайнеров и художников, а также дает поработать с рукописным текстом.
10,1-дюймовый экран YogaBook также позволяет повернуть его на 360 градусов, благодаря чему необычный ноутбук еще и легко превращается в стандартный планшет. Стоит отметить и незначительный вес устройства в 690 грамм и толщину всего в 9,6 миллиметра.
YogaBook получил процессор Intel Atom x5-Z8550, 4 гигабайта оперативной памяти и 64 гигабайта встроенного накопителя. Устройство поставляется на выбор с операционной системой Android или Windows.