Samsung-ը ռեկորդային չափեր ունեցող հեռուստացույց է ներկայացրել
Բեռլինում ընթացող IFA 2016 ցուցահանդեսի ընթացքում, Samsung ընկերությունը հանրությանն է ներկայացրել իր նոր 88 դյույմանոց քվանտային էկրանով հեռուստացույցը, որն այս տեսակի մեջ աշխարհում ամենամեծն է:
Korrespondent.net-ի փոխանցմամբ, նոր տեխնոլոգիայի շնորհիվ Samsung KS9800 մյուսներից տարբերվում է էներգաարդյունավետությամբ և գույների պայծառությամբ, որը միլիոնից ավելի գույն ցուցադրելու հնարավորություն է տալիս:
Հսկա հեռուստացույցը միայն մեկն է 19 մոդելների շարքում, որոնք նախատեսում են թողարկել կորեացի արտադրողները: Տեղեկացնենք, որ այս շարքի հեռուստացույցների ամենափոքր մոդելը կունենա 43 դյույմանոց էկրան:

• 01-09-2016 16:29:37   |   |  Новости науки и технологии
Компания Samsungна выставке электроники IFA Берлин в Германии представила свой новый 88-дюймовый телевизор с дисплеем на квантовых точках, который стал самым большим в мире устройством подобного рода, сообщает Mashable.
Благодаря новой технологии Samsung KS9800 отличается энергоэффективностью и яркостью, способностью отображать более миллиона цветов, а также стойкостью к выгоранию.
Гигант KS9800 лишь одна из 19 моделей, запланированных к выпуску корейским производителем. Самым маленький продукт в линейке получит диагональ в 43 дюйма.