Facebook-ը զբաղվելու է սեփական սերիալների արտադրությամբ
Facebook սոցիալական ցանցի ներկայացուցիչները հոլիվուդյան գործակալությունների հետ քննարկում սեփական արտադրության սերիալների և հեռուստահաղորդումների ստեղծման հնարավորությունը`  որպես մեկնարկ նախանշելով ամռան ավարտը:
Interfax-ի փոխանցմամբ` սոցցանցի ներկայացուցիչները պլանավորում են մինչև 3 մլն դոլար բյուջեյով ֆիլմերի արտադրություն, ինչը համարժեք է հեռուստատեսությամբ ցուցադրվող հեղինակավոր սերիալների բյուջեներին: Բացի այդ, Facebook-ն ակնկալում է 500 հազար դոլարից մինչև 1մլն դոլար բյուջեյով հեռուստահաղորդումների և մինչև 10 րոպե տևողությամբ կարճամետրաժ տեսանյութերի ստեղծում:
Նոր սերիալները նախատեսված են լինելու 13-34 տարեկան անձանց համար, որոնք զերծ կլինեն քաղաքական թեմաներից, անհարգալից բառապաշարից և էրոտիկայից:
Ընկերության համար կարևոր պայման է հանդիսանում նկարահանված նյութի համար հեղինակային իրավունքի ստացումը, ինչը մեծ խնդիրներ է առաջացնում:

• 26-06-2017 18:13:18   |   |  Новости науки и технологии
Представители социальной сети Facebook обсуждают с голливудскими агентствами возможность создания собственных сериалов и телепередач, намечая их запуск к концу лета, передает агентство Dow Jones Newswires со ссылкой на информированный источник.
В планах соцсети производство высококачественных сериалов с бюджетом до $3 млн за серию, что примерно соответствует бюджету наиболее популярных сериалов, показываемых по телевидению. Также Facebook рассчитывает создавать телепередачи с более умеренным бюджетом, от $500 тыс. до $1 млн за серию, и короткометражные (до 10 минут) видео.
Новые сериалы рассчитаны на аудиторию в возрасте от 13 до 34 лет, и, по словам источников, они будут избегать политических тем, ненормативной лексики и эротики.
Важным условием для компании является получение прав на отснятый материал, что представляет собой проблему. Голливудские студии обычно сдают материал в аренду телевизионным сетям, не желая передавать права.