Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կազիմիրովին՝ ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ
• 12-08-2019 12:20:35   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 12-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կազիմիրովին՝ ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ:
«Հարգարժան Վլադիմիր Նիկոլայի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի՝ ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ:
Ձեր ապրած տարիները թույլ են տալիս ընդգծել, որ հասել եք նշանակալի բարձունքների աշխատանքում, շատ բան եք տեսել, անցել եք բազում փորձությունների ու դժվարությունների միջով: Եվ ամբողջ կյանքի ընթացքում Դուք անձնվիրաբար ծառայել եք Ձեր երկրին, հաստատակամորեն պաշտպանել եք նրա շահերը, հավատարիմ եք եղել Ձեր ընտանիքին եւ ընկերներին:
Անգնահատելի է Ձեր ավանդը ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման, Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության պահպանման գործում:
Արցախում միշտ հատուկ վերաբերմունք է եղել  Ձեր նկատմամբ: Դուք վայելում եք մեր ժողովրդի անկեղծ հարգանքը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ, մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն, խաղաղություն եւ բարեկեցություն Ձեզ, Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Бако Саакян направил поздравительное послание Чрезвычайному и Полномочному Послу России Владимиру Казимирову по случаю его 90-летнего юбилея
• 12-08-2019 12:20:35   |   |  Пресс-релизы
12 августа Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Чрезвычайному и Полномочному Послу России Владимиру Казимирову по случаю его 90-летнего юбилея.
«От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с большим юбилеем - 90-летием со дня рождения.
С высоты прожитых лет Вы можете отметить, что  достигли значимых высот в работе, повидали немало, прошли через множество испытаний и  трудностей. И на протяжении всего жизненного пути Вы верой и правдой служили  своей стране, настойчиво отстаивали ее интересы, были преданы семье и друзьям.
Неоценим Ваш вклад в вопросах мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, поддержания мира и стабильности в регионе Южного Кавказа.
В Арцахе к Вам всегда было  особое отношение. Вы пользуетесь искренним уважением нашего народа.
Еще раз поздравляю Вас с днем рождения, желаю Вам, всем Вашим родным и близким  крепкого здоровья, счастья, мира и благополучия».