Վրաստանի ԱԳՆ չի ճանաչում Ղարաբաղի խորհրդարանական եւ նախագահական ընտրությունները
«Վրաստանի արտգործնախարարությունը  չի ճանաչում Լեռնային Ղարաբաղի այսպես կոչված խորհրդարանական եւ նախագահական ընտրությունները»,- այս մասին, ինչպես հայտնում է «Գրուզիա օնլայն»-ը, ասված է այդ գերատեսչության հայտարարության մեջ։
«Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը վերահաստատում է իր աջակցությունը Ադրբեջանի Հանրապետության ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը և չի ճանաչում այսպես կոչված խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունները, որոնք տեղի ունեցան Լեռնային Ղարաբաղում 2020 թ․ մարտի 31-ին:
Վրաստանն աջակցում է ղարաբաղյան հակամարտություն միայն խաղաղ ճանապարհով կարգավորմանը, որը հաշվի է առնում միջազգայնորեն ճանաչված իրավունքի նորմերն ու սկզբունքները», - նշված է Վրաստանի ԱԳՆ-ի հայտարարությունում:

МИД Грузии не признает парламентские и президентские выборы в Нагорном Карабахе
«Министерство иностранных дел Грузии не признает парламентские и президентские выборы в т.н. Нагорном Карабахе», — об этом, как сообщает портал "Грузия онлайн", говорится в заявлении ведомства.
«Министерство иностранных дел Грузии вновь подтверждает свою поддержку суверенитета и территориальной целостности Азербайджанской Республики и не признает так называемые парламентские и президентские выборы, которые состоялись в Нагорном Карабахе 31 марта 2020 года.
Грузия поддерживает урегулирование нагорно-карабахского конфликта только мирным путем с учетом норм и принципов международно признанного права», — говорится в заявлении МИД Грузии.