IDBank-ը միանում է կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացմանն ուղղված ՀՀ կառավարության ծրագրերին
• 10-04-2020 17:15:20   | Հայաստան  |  Ֆինանսներ
Կարևորելով երկրի տնտեսական ակտիվության խթանումը՝ IDBank-ը կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման միջոցառումների շրջանակում սկսում է վարկային հայտերի ընդունումը։
Ծրագրի շրջանակում աջակցություն է ցուցաբերվելու տնտեսավարողներին` նրանց հնարավորություն տալով ներգրավել մատչելի ֆինանսական ռեսուրսներ, որոնք կօգտագործվեն նոր մարտահրավերների պայմաններում գործունեության շարունակականությունն ապահովելու համար։
Վարկերը համաֆինանսավորման, վերաֆինանսավորման, սուբսիդավորման սկզբունքով տրամադրվելու են իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերին։ Վարկային միջոցների տրամադրման պայմանները սահմանվում են կառավարության տնտեսական աջակցության կոնկրետ միջոցառումից, ինչպես նաև վարկային միջոցների տրամադրման նպատակներից կախված։ Բանկի կողմից հայտի ուսումնասիրության, վարկի տրամադրման, սպասարկման և այլ միջնորդավճարներ չեն գանձվելու։
Արտոնյալ պայմաններով վարկերից օգտվելու համար վարկառուներն արդեն իսկ  կարող են առցանց դիմում ներկայացնել Բանկ՝ https://www.idbank.am/content/contacts/ հղումով՝ ընտրելով «Վարկեր» թեման և լրացնելով պահանջվող բոլոր դաշտերը, ինչպես նաև businesssupport@idbank.am  էլ․ փոստի հասցեով։
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք կապ հաստատել +374 77 04 40 99 հեռախոսահամարով կամ այցելել Բանկի պաշտոնական կայքէջ։

IDBank присоединяется к программам правительства РА по нейтрализации экономических последствий коронавируса
• 10-04-2020 17:15:20   | Армения  |
Сознавая важность повышения экономической активности в стране, IDBank начинает прием кредитных заявок в рамках мероприятий по нейтрализации экономических последствий коронавируса.
Проект будет оказывать поддержку предприятиям, предоставляя им доступные финансовые ресурсы для обеспечения непрерывности деятельности в условиях новых вызовов.
Кредиты будут предоставляться юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям по принципу софинансирования, рефинансирования и субсидирования. Условия предоставления кредитов определяются в соответствии с конкретными мероприятиями государственной экономической поддержки, а также целями кредитования. Банк не будет взимать комиссионные за изучение заявок, предоставление кредитов, их обслуживание и другие услуги.
Для того, чтобы воспользоваться льготными кредитами клиенты могут подать онлайн-заявку в Банк по ссылке https://www.idbank.am/content/contacts/, выбрав тему «Кредиты» и заполнив все необходимые поля, а также отправив электронное письмо по адресу businesssupport@idbank.am
Для дополнительной информации, пожалуйста, звоните по номеру +374 77 04 40 99 или посетите официальный сайт Банка.