IDBank-ն ու «Արմլիզինգ»-ը կհամագործակցեն
1. «Արմլիզինգը» կմատուցի մասնագիտացված լիզինգային ծառայություններ IDBank-ի կողմից առաջարկվող հաճախորդներին: Սա նշանակում է, որ բացի լիզինգի բուն գործընթացի սպասարկումից հաճախորդները կստանան ֆինանսական և ոչ ֆինանսական բնույթի այլ ծառայություններ,  ներառյալ խորհրդատվություն։
2. «Արմլիզինգը» կիրականացնի լիզինգային գործարքների ֆինանսավորումը ինչպես սեփական միջոցներով, այնպես էլ կստանա ֆինանսական միջոցներ IDBank-ից (միջբանկային վարկ կամ վարկային գիծ) իրականացվող նախագծերի ֆինանսավորման համար։
3. Կիրականացվեն ֆինանսավորման նախագծեր, որոնք կմեկտեղեն երկու Ընկերությունների ուժեղ կողմերը շուկայում՝ հաճախորդներին  համաֆինանսավորման սկզբունքով տրամադրելով նաև հատուկ առաջարկներ։
4. Արմլիզինգի հաճախորդները IDBank-ում կսպասարկվեն անհատական պայմաններով։
IDBank-ի Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանի խոսքով Արմլիզինգի հետ համագործակցությունը Բանկի հաճախորդներին հնարավորություն կտա օգտվել լիզինգային ծառայություններից, իսկ Արմլիզինգի հաճախորդները կօգտվեն վարկային ռեսուրսներից։
«Արմենիան Լիզինգ Քամփնի» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Ա․Բազիկյանի խոսքերով՝ ծառայությունների մատուցման նման ձևաչափը նոր մակարդակի է բերում ֆինանսական կառույցների միջև համագործակցությունը, որից միանշանակ շահում է շուկան։

IDBank and “Armleasing” will cooperate
1. IDBank clients will receive specialized leasing services. This means that in addition to the maintenance of the actual leasing process, customers will receive financial and other non-financial services, including consulting.
2. “Armleasing” will implement leasing transactions both with its own funds and will receive funds from IDBank (interbank credit or credit line) to finance projects.
3. Financing projects will be implemented, which will bring together the strengths of the two companies in the market, providing customers with special offers on a co-financing basis.
4. Customers of Armleasing will be served on individual terms in IDBank.
According to IDBank’s Corporate Business Director, Tigran Mkhitaryan, the cooperation with Armleasing will allow the Bank's customers to take advantage of leasing services, and customers of Armleasing will take advantage of credit resources.
According to General Director of "Armenian Leasing Company" CJSC, A. Bazikyan, such format of service delivery brings a new level of cooperation between financial institutions, from which the market definitely benefits.