IDBank-ն ու «Արմլիզինգ»-ը կհամագործակցեն
1. «Արմլիզինգը» կմատուցի մասնագիտացված լիզինգային ծառայություններ IDBank-ի կողմից առաջարկվող հաճախորդներին: Սա նշանակում է, որ բացի լիզինգի բուն գործընթացի սպասարկումից հաճախորդները կստանան ֆինանսական և ոչ ֆինանսական բնույթի այլ ծառայություններ,  ներառյալ խորհրդատվություն։
2. «Արմլիզինգը» կիրականացնի լիզինգային գործարքների ֆինանսավորումը ինչպես սեփական միջոցներով, այնպես էլ կստանա ֆինանսական միջոցներ IDBank-ից (միջբանկային վարկ կամ վարկային գիծ) իրականացվող նախագծերի ֆինանսավորման համար։
3. Կիրականացվեն ֆինանսավորման նախագծեր, որոնք կմեկտեղեն երկու Ընկերությունների ուժեղ կողմերը շուկայում՝ հաճախորդներին  համաֆինանսավորման սկզբունքով տրամադրելով նաև հատուկ առաջարկներ։
4. Արմլիզինգի հաճախորդները IDBank-ում կսպասարկվեն անհատական պայմաններով։
IDBank-ի Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանի խոսքով Արմլիզինգի հետ համագործակցությունը Բանկի հաճախորդներին հնարավորություն կտա օգտվել լիզինգային ծառայություններից, իսկ Արմլիզինգի հաճախորդները կօգտվեն վարկային ռեսուրսներից։
«Արմենիան Լիզինգ Քամփնի» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Ա․Բազիկյանի խոսքերով՝ ծառայությունների մատուցման նման ձևաչափը նոր մակարդակի է բերում ֆինանսական կառույցների միջև համագործակցությունը, որից միանշանակ շահում է շուկան։

IDBank и «Армлизинг» объявили о сотрудничестве
1. Клиенты IDBank-а получат специализированные лизинговые услуги от «Армлизинг». Это значит, что кроме самого обслуживания лизингового процесса, клиенты получат другие финансовые и нефинансовые услуги, в том числе и консультацию.
2. «Армлизинг» осуществит финансирование лизинговых операций за счет собственных средств, а также получит финансовые средства от IDBank-а (межбанковский кредит или кредитную линию) для финансирования осуществляемых проектов.
3. Будут осуществлены финансовые проекты, которые совместят сильные стороны двух Компаний на рынке, предоставляя специальные предложения клиентам по принципу софинансирования.
4. Клиенты «Армлизинга» будут обслуживаться в IDBank-е на индивидуальных условиях.
По словам директора Корпоративного бизнеса IDBank-а Тиграна Мхитаряна, сотрудничество с «Армлизингом» предоставит возможность клиентам Банка пользоваться лизинговыми услугами, а клиенты «Армлизинга» будут пользоваться кредитными ресурсами.
По словам главного директора ЗАО «Армениан Лизинг Кампни» А. Базикяна, такой формат предоставления услуг обеспечивает новый уровень сотрудничества между финансовыми структурами, благодаря чему выигрывает рынок.