Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնը ու «Kaspersky Symphony»-ն անցկացնում են «Underground Project» առաջին փառատոնը
• 24-09-2022 13:01:04   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Երևան, 24 սեպտեմբերի. Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնն ու «Կասպերսկի» ընկերությունը՝ ի դեմս «Kaspersky Symphony» լուծումների շարքի, սեպտեմբերի 23-ին և 25-ին անցկացնում են «Underground Project» առաջին փառատոնը, որի շրջանակում Օպերային թատրոնն առաջին անգամ ներկայացնում է իր նոր բարձրտեխնոլոգիական բեմը՝ ժամանակակից ներկայացումներ բեմադրելու համար:
Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնում մեծ հույսեր են կապում ինչպես նոր բեմի շարք մտնելու, այնպես էլ «Underground Project» փառատոնի անցկացման հետ:
«Փառատոնի շրջանակում Օպերային թատրոնը նոր լույսի ներքո կներկայանա այցելուներին. մենք ավարտեցինք ռեբրենդինգը, ձեռք բերեցինք նոր հովանավոր՝ ի դեմս «Kaspersky Symphony»-ի, ստեղծեցինք նոր բեմ, որտեղ բեմադրվելիք ներկայացումները կհամապատասխանեն ժամանակակից թատերական արվեստի արդի միտումներին»,- նշել է Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստ Կարեն Դուրգարյանը:
Հայաստանում և Վրաստանում «Կասպերսկի» ընկերության ներկայացուցիչ Արմեն Կարապետյանը ևս կարևորում է փառատոնի անցկացումը. «Մեր ընկերությունում բարձր են գնահատում «Underground Project»-ի համակազմակերպիչը լինելու հնարավորությունը, որը կխթանի Հայաստանում թատերական և երաժշտական արվեստի զարգացումը».
Փառատոնի շրջանակում Երևանի բնակիչներին և հյուրերին ներկայացվում են բիզնեսի համալիր պաշտպանության «Kaspersky Symphony» լուծումների շարքը և «Կասպերսկի» ընկերության պաշտպանական այլ պրոդուկտների նորամուծությունները, ինչպես նաև Օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի խաղացանկի զարգացման ծրագրերը՝ մասնավորապես, կապված թատրոնի նոր բեմի հետ:

• 24-09-2022 12:58:04   | Армения  |  Пресс-релизы
Национальный театр оперы и балета Армении и «Лаборатория Касперского», в лице линейки решений «Kaspersky Symphony», 23 и 25 сентября проводят первый фестиваль «Underground Project», в рамках которого Оперный театр впервые представляет новую высокотехнологичную сцену для постановки современных спектаклей.
В Национальном театре оперы и балета Армении связывают большие надежды как с вводом в строй новой сцены, так и с проведением фестиваля «Underground Project».
«В рамках фестиваля Оперный театр предстанет перед посетителями в новом свете: мы завершили ребрендинг, обрели нового спонсора, в лице «Kaspersky Symphony», создали новую сцену, представляемые на которой спектакли будут соответствовать актуальным веяниям современного театрального искусства»,- отметил временно исполняющий обязанности директора Национального театра оперы и балета Армении, заслуженный артист Республики Армения Карен Дургарян.
Представитель «Лаборатории Касперского» в Армении и Грузии Армен Карапетян также подчеркнул важность проведения фестиваля: «В нашей компании высоко ценят возможность быть соорганизатором «Underground Project», который станет стимулом развития театрального и музыкального искусства в Армении».
В рамках фестиваля жителям и гостям Еревана будет представляются линейка решений «Kaspersky Symphony» для комплексной защиты бизнеса и нововведения в других защитных продуктах «Лаборатории Касперского», а также планы развития репертуара Национального театра оперы и балета Армении, в частности, связанные с новой сценой театра.