ԱՀ Նախագահ Հարությունյանը հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 19-ին հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն՝ Ազգային ժողովի քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ արտաքին քաղաքական վերջին զարգացումները, ադրբեջանական կողմից Արցախի խաղաղ բնակչության նկատմամբ շարունակաբար դրսևորվող ագրեսիվ վարքը: Խորհրդակցության մասնակիցները իրենց մտահոգություններն են արտահայտել ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ, մտքեր են փոխանակվել իշխանությունների կողմից ձեռնարկվելիք քայլերի շուրջ:
Հանդիպմանը մասնակցում են նաև ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը, պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը, ԱՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, ԱԽ քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը, ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

• 19-11-2022 12:00:04   |   |  Press release
On November 19, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan convened an extended working consultation with the participation of representatives of the National Assembly political forces.
Recent foreign political developments around the Artsakh Republic, aggressive behaviour shown towards the civil population of Artsakh by Azerbaijan were on the discussion agenda. The participants expressed their concerns about the current military-political situation, exchanged views on the steps to be taken by the authorities.
NA Chairman Arthur Tovmasyan, State Minister Ruben Vardanyan, Head of the Office of the President Karen Shahramanyan, Secretary of the Security Council Vitali Balasanyan, Foreign Minister David Babayan and other officials partook in the consultation too.