Սմբատ Զոհրապի անվան դպրոցի 30 աշակերտներ հյուրընկալվել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում
Ինքդ կատարիր այն փոփոխությունը, որն ուզում ես տեսնել եւ դարձիր ապագայի ղեկավար, եթե ցանկանում ես օգտակար լինել Հայրենիքիդ
14-ը սեպտեմբերի, 2010թ., Երեւան, Հայաստան - ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, «ՄՏՍ» ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունը, տեղեկացնում է, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում անցավ Բաց դռների օր` այս անգամ Սմբատ Զոհրապի անվան դպրոցի աշակերտների համար:
«Այժմ դուք կարող եք կերտել ձեր ապագան` ընտրելով մի ճանապարհ, որը մենք, որպես օրինակ, պատրաստ ենք ներկայացնել ձեզ», - ասաց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ,Բիզնես, որն ունի առաքելությունե թեմայով դասախոսության ընթացքում` աշակերտներին ներկայացնելով հաջողակ բիզնեսի զարգացման ռազմավարության մոդելը:
Աշակերտներին ցուցադրվեցին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բիզնես-մոդելի օրինակներ` ներկայումս Հայաստանում ամենահզոր` ավելի քան 650 բնակավայրերում ծածկույթ ապահովող 3.5G ցանցի տեխնիկական հնարավորությունների շեշտադրմամբ: Ռալֆ Յիրիկյանը խոսեց նաեւ մարդկային ռեսուրսների արդյունավետ կառավարման եւ ֆինանսական ճգնաժամի պայմաններում մարքեթինգային ռազմավարության եւ լուծումների մասին:
Դասախոսության մի առանձին հատված նվիրված էր Կորպորատիվ պատասխանատվության գաղափարին, որի` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մոդելը ներկայացվեց աշակերտներին: Կորպորատիվ պատասխանատվությունը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գործունեության ռազմավարության հիմքում ընկած բիզնես-մոտեցում է: Աշակերտները մասնավորապես հետաքրքրված էին Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում աշխատելու հնարավորություններով: Ընկերության գլխավոր տնօրենը հավաստիացրեց, որ այժմ հայաստանյան երիտասարդները մասնագիտական կրթության եւ կարիերայի ավելի լայն հնարավորություններ ունեն, համեմատ իր դպրոցական տարիների հետ, որոնք նա անց էր կացրել իր ծննդավայր Լիբանանում:
«Նորարարությունն է հաջողության տանող ուղին: Դուք պետք է գնահատեք Հայրենիքում սովորելու եւ աշխատելու` ձեզ ընձեռնված հնարավորությունը: Փոխեք ինքներդ ձեզ, զարգացրեք մասնագիտական հմտությունները, արդյունավետ օգտագործեք ժամանակը, մի հանձնվեք, կամավոր դարձեք, եթե չեք կարող աշխատանք գտնել: Ձեր նախասիրությունները, ոգեշնչվածությունը, հետաքրքրությունները եւ հասարակական ակտիվությունը կարիերայում լավագույն ուղեցույցը կլինեն», - խորհուրդ տվեց Ռալֆ Յիրիկյանն աշակերտներին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենն անդրադարձավ նաեւ շուկայական մրցակցության, կորպորատիվ մշակույթի զարգացման խնդիրներին, ինչպես նաեւ բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների հետ համագործակցելու կարեւորությանը:
Դասախոսությունից հետո աշակերտները շրջեցին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոնում, տեխնիկական վարչությունում եւ Զանգերի կենտրոնում:
Սպասեք ավելին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ... Ավելին, քան օպերատոր:
ՎիվաՍելՄՏՍ-ը (Ղ-Տելեկոմ ՓԲԸ) Հայաստանի շարժական կապի առաջատար օպերատորն է, որն ունի ամենահզոր 2G/3G ցանցը եւ տրամադրում է ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ծառայությունների բազմազան տեսականի` Հայաստանի ամբողջ տարածքում: Գործունեության հիմք ընդունելով իր բաժանորդների շահերին լավագույնս ծառայելը, հիմնադրման օրվանից` 2005թ. հուլիսի 1-ից, ՎիվաՍելՄՏՍ-ը կարճ ժամանակամիջոցում կարողացել է ստեղծել համահանրապետական ցանց եւ բաժանորդների մեծ բազա: ՎիվաՍելՄՏՍ-ը նորարարությունների առաջատարն է եւ հետամուտ է ոլորտի բոլոր զարգացումներին` ի շահ երկրի շարժական հեռահաղորդակցության շուկայի: Հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար այցելեք www.vivacell.am
«Բջջային Հեռահամակարգեր» ԲԲԸ-ն (ՄՏՍ) Ռուսաստանի եւ ԱՊՀ երկրների բջջային կապի խոշորագույն օպերատորն է: Դուստր ձեռնարկությունների հետ միասին կազմակերպությունը սպասարկում է ավելի, քան 99.21 միլիոն բաժանորդի: Ռուսաստանի 82 տարածաշրջանների բնակչությունը, ինչպես նաեւ Հայաստանի, Բելառուսի, Ուկրաինայի, Ուզբեկստանի եւ Թուրքմենստանի բնակչությունը, որտեղ ՄՏՍ-ը եւ իր դուստր ձեռնարկություններն ունեն լիցենզիա GSM ստանդարտներին համապատասխան ծառայություններ մատուցելու համար, կազմում է ավելի քան 230 միլիոն մարդ: 2000թ-ից «ՄՏՍ»-ի բաժնետոմսերը գնանշված են Նյու Յորքի բորսայում MBT ծածկագրի տակ: Հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար այցելեք www.mts.ru

30 students from Smbat Zohrap School were hosted at VivaCell-MTS headquarters
Be the change yourself and become the leader of the future if you want to make changes in your Homeland
September 14, 2010, Yerevan, Armenia – VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, informs that an Open Doors Day was organized at VivaCell-MTS Headquarters, this time for the students of Smbat Zohrap School.
“Now you can shape your future by choosing the track to follow, we are here to show you the way as we lead by example,” stated VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian during the “Business with a Mission” lecture, in which he presented to the students the strategy of successful business development. Examples from VivaCell-MTS business model were put in the hands of the students with particular emphasis on the technical development of the quality 3.5G network which is now indisputably the widest in terms of reach covering more than 650 towns and villages in the Country. In addition to effective management of human resources, Ralph Yirikian spoke about marketing strategy and measures against the financial crisis.
Special section of the presentation focused on the concept of Corporate Responsibility. VivaCell-MTS’ model of Corporate Responsibility was presented to the students. Corporate Responsibility is not a separate activity of VivaCell-MTS; it’s a business approach ingrained in the core of the business strategy of the Company. The students were particularly interested in career opportunity at VivaCell-MTS, Armenia’s leading mobile operator, and asked Ralph Yirikian to share about his career path. VivaCell-MTS General Manager assured the students that in present-time Armenia young people have much more opportunities for career development and professional education compared to the time when he himself was a teenager, in his birthplace, the Lebanon.
“Innovation is your key to succeed and you have to be happy with opportunity given to you to study and work in your Homeland, in your national state. Change yourself, develop your personal skills, make productive use of your time, don’t give up, volunteer wherever you cannot find employment – your hobbies, enthusiasm, interests and social activities should serve as the best career guidance for you,” advised Ralph Yirikian the students.
Ralph Yirikian also reflected on market competition, corporate culture development and the importance of collaborating with higher education institutions.
After the lecture the students had a walk through VivaCell-MTS Service Center, Technical Department and Contact Center.
VivaCell-MTS (K-Telecom CJSC) is Armenia’s leading mobile operator, having the widest 2G/ 3G network reach and spreading a wide range of Voice and Data services all across Armenia. Having the best of the Armenian people interest at heart since its launch on 1st July 2005 and in a short period of time VivaCell-MTS has managed to build a nationwide network and a considerable customer base. VivaCell-MTS drives innovation and aims at always being at the forefront of any development serving the Armenian mobile communications market. For more information, visit www.vivacell.am
Mobile TeleSystems OJSC (“MTS”) is the largest mobile phone operator in Russia and the CIS. Together with its subsidiaries, the Company services over 99.21 million subscribers. The regions of Russia, as well as Armenia, Belarus, Turkmenistan, Ukraine, and Uzbekistan, in which MTS and its associates and subsidiaries are licensed to provide GSM services, have a total population of more than 230 million. Since June 2000, MTS’ Level 3 ADRs have been listed on the New York Stock Exchange (ticker symbol MBT). Additional information about MTS can be found at www.mts.ru