Բակո Սահակյան. Մայիսյան փառավոր հաղթանակները ապացուցեցին ամբողջ աշխարհին, որ հայն ի վիճակի է պաշտպանել իր հայրենիքը
• 07-05-2012 21:21:51   |   |  Քաղաքական
Հաղթանակի տոնի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի եւ Շուշիի ազատագրման օրվա կապակցությամբ Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ մայիսի 7-ին տեղի է ունեցել պարգեւատրման հանդիսավոր արարողություն: Ինչպես «Նոյյան Տապանին» հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը շնորհավորել է ներկաներին Եռատոնի առթիվ եւ պետական պարգեւներ հանձնել մի խումբ երախտավորների: Իր խոսքում Նախագահն ընդգծել է, որ մայիսյան փառավոր հաղթանակները ապացուցեցին ամբողջ աշխարհին, որ հայն ի վիճակի է պաշտպանել իր հայրենիքը, ստեղծել եւ շարունակաբար ամրապնդել իր անկախ պետականությունը: Արարողությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, քաղաքական կուսակցությունների եւ հասարակական կազմակերպությունների անդամներ, Հայրենական մեծ պատերազմի եւ Արցախյան ազատամարտի վետերաններ, պաշտոնատար այլ անձինք, Հայաստանի Հանրապետությունից եւ Սփյուռքից ժամանած հյուրեր:

Bako Sahakyan: The great May victories proved to the whole world the ability of the Armenian nation to protect its motherland
• 07-05-2012 21:21:51   |   |  Politics
On 7 May in connection with the Victory Holiday, the Day of the NKR Defense Army and the Liberation of Shoushi President Bako Sahakyan held a solemn ceremony of awarding. As informs Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President, the Head of the State congratulated the attendees on the Triple holiday and handed in awards to a group of people. The President underlined in his speech that the great May victories proved to the whole world the ability of the Armenian nation to protect its motherland, create an independent statehood and continuously strengthen it. Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, chairman of the National Assembly Ashot Ghoulyan, premier Ara Haroutyunyan, members of political parties and non-governmental organizations, veterans of the Great Patriotic and Artsakh Liberation Wars, other officials, guests arrived from the Republic of Armenia and the Diaspora partook at the ceremony.