Բակո Սահակյանն ընդունել է ՏՏ ոլորտում աշխատող հայաստանյան եւ միջազգային մի շարք կազմակերպությունների ղեկավարների
• 16-10-2012 16:39:41   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 16-ին ընդունել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում աշխատող հայաստանյան եւ միջազգային մի շարք կազմակերպությունների ղեկավարների` «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանին եւ «Սիներջի Ինթրնեշնըլ Սիսթըմզ» ընկերության նախագահ Աշոտ Հովհաննեսյանի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման հետ կապված մի շարք հարցեր: Երկուստեք նշվել է, որ այս ուղղությամբ արդեն իսկ առկա են շոշափելի ձեռքբերումներ, ինչը հուսալի հիմք է ստեղծում ոլորտի հետագա զարգացման համար: Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին«ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Бако Саакян принял руководителей ряда армянских и международных организаций, работающих в сфере информационных технологий
• 16-10-2012 16:39:41   |   |  Пресс-релизы
16 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял руководителей ряда армянских и международных организаций, работающих в сфере информационных технологий, во главе с директором фонда «Инкубатор предприятий» Багратом Енгибаряном и главой корпорации «Синерджи Интернешнл Системс» Ашотом Ованнесяном. На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся развития информационных технологий в Арцахе. Обе стороны отметили, что в этом направлении уже имеются ощутимые достижения, что создает надежные основы для дальнейшего развития сферы. Во встрече приняли участие вице-премьер НКР Артур Агабекян, другие должностные лица. ГЛАВНОЕ ИНФОРМАЦИОННОЕ УПРАВЛЕНИЕ АППАРАТА ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ АРЦАХ