Կազմակերվպում է երիտասարդ գիտնականների դպրոց
Փետրվարի 13-21-ը «Երիտասարդ կենսաբանների ասոցիացիա» ՀԿ-ն, Երիտասարդ գիտնականների աջակցության ծրագրի ֆինանսական աջակցությամբ, կազմակերպում է երիտասարդ գիտնականների դպրոց՝ «Կենսաբանության մեջ ԱՏՀ /GIS/ կիրառման հիմունքները» խորագրով: Դասընթացները կանցկացնի հրավիրված մասնագետ կենսաբանական գիտությունների դոկտոր, «Խորվաթական սողունաբանական ասոցիացիայի» ծրագրերի ղեկավար և Խորվաթիայի Կենսաբազմազանության ինստիտուտում ԱՏՀ-ի /GIS/ դասախոս Դուշան Ջելիկը: Դպրոցը նախատեսվում է իրականացնել 2 խմբի համար՝ յուրաքանչյուրում 15 մասնակից: Յուրաքանչյուր խմբի համար դասընթացը կտևի 3 օր: Դպրոցի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է:
«Երիտասարդ կենսաբանների ասոցիացիա» ՀԿ-ն իր շնորհակալությունն է հայտնում Երիտասարդ գիտնականների աջակցության ծրագրին՝ դպրոցի կազմակերպման նպատակով ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերելու համար, և «Ռաֆորդ» հիմնադրամին՝ ասոցիացիայի ընթացիկ գործունեությանն աջակցելու համար:

“Basics of GIS in Biological Sciences” Young Scientists’ School
From 13-21 February 2013, the Young Biologists Association NGO organizes "Basics of GIS in Biological Sciences" young scientists’ school financed by Young Scientists Support Program. The school will be conducted by Dr. Dušan Jelić (Lecturer of GIS in Croatian Institute of Biodiversity and project coordinator at “Croatian Herpetological Society - Hyla”). The school will be organized for two groups of participants and will last 3 days for each group. The working language of the school is English.
The application deadline is 05 February, 2013.
The Young Biologists Association NGO is grateful to Young Scientists Support Program for financial assistance of this school and The Rufford Small Grants Foundation for financial support of our activities.