Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման 25-ամյակի կապակցությամբ կազմակերպված հանրահավաքին
• 13-02-2013 14:55:47   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 13-ին Վերածննդի հրապարակում մասնակցել է Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման 25-ամյակի կապակցությամբ կազմակերպված հանրահավաքին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է պատմական իրադարձություններին նվիրված նման միջոցառումների անցկացումը՝ այն համարելով նշանակալի թե քաղաքական, թե բարոյահոգեբանական տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, երկրի բարձրագույն ղեկավարությունը, շարժման վետերաններ, հանրապետության հազարավոր քաղաքացիներ:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Bako Sahakyan partook at the demonstration held in connection with the 25th anniversary of the Artsakh National-Liberation Movement at the Renaissance Square of the capital Stepanakert
• 13-02-2013 14:55:47   |   |  Press release
On 13 February President Bako Sahakyan partook at the demonstration held in connection with the 25th anniversary of the Artsakh National-Liberation Movement at the Renaissance Square of the capital Stepanakert.
President Sahakyan stressed the importance of conducting such activities dedicated to paramount historical events, considering it significant from both political and moral-psychological perspectives.
Head of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirossyan, top state leadership, movement veterans and thousands of citizens partook at the event.