Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ կառույցի ղեկավար Արտակ Շաբոյանի գլխավորությամբ
• 29-06-2013 13:54:35   |   |  Տնտեսություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ կառույցի ղեկավար Արտակ Շաբոյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տնտեսական մրցակցության կարգավորման ոլորտում համագործակցության, փորձի փոխանակման հետ կապված
հարցեր:
Երկուստեք նշվել է երկու հայկական պետությունների միջեւ այս ոլորտում համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը եւ դրա համար բոլոր հնարավորությունների առկայությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Լեւոն Մնացականյանը:

Бако Саакян принял делегацию государственной комиссии Республики Армения по защите экономической конкуренции во главе с руководителем структуры Артаком Шабояном
• 29-06-2013 13:54:35   |   |  Экономика
28 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию государственной комиссии Республики Армения по защите экономической конкуренции во главе с руководителем структуры Артаком Шабояном.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества и обмена опытом в сфере регулирования экономической конкуренции.
Обе стороны отметили необходимость углубления сотрудничества между двумя армянскими государствами в этой сфере и наличие для этого всех необходимых условий.
Во встрече приняли участие министр финансов и экономики НКР Спартак Тевосян, председатель государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Левон Мнацаканян.