Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ կառույցի ղեկավար Արտակ Շաբոյանի գլխավորությամբ
• 29-06-2013 13:54:35   |   |  Տնտեսություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ կառույցի ղեկավար Արտակ Շաբոյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տնտեսական մրցակցության կարգավորման ոլորտում համագործակցության, փորձի փոխանակման հետ կապված
հարցեր:
Երկուստեք նշվել է երկու հայկական պետությունների միջեւ այս ոլորտում համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը եւ դրա համար բոլոր հնարավորությունների առկայությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Լեւոն Մնացականյանը:

Bako Sahakyan received delegation of the Armenian State Commission on defending economic competition led by head of the structure Artak Shaboyan
• 29-06-2013 13:54:35   |   |  Economy
On 29 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan received delegation of the Armenian State Commission on defending economic competition led by head of the structure Artak Shaboyan.
Issues related to the cooperation in the field of regulating economic competition and exchange of experience were discussed during the meeting.
Both sides highlighted the necessity of expanding cooperation between the two Armenian states in this sphere and the availability of all the opportunities for it.
NKR minister of finance and economics Spartak Tevosyan, chairman of the NKR State Commission on regulating public services and economic competition Levon Mnatsakanyan and other officials partook at the meeting.