Բակո Սահակյանն այցելել է նախկին ղարմետաքսկոմբինատի տարածքում բացվելիք մի շարք արտադրամասեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 1-ին այցելել է նախկին ղարմետաքսկոմբինատի տարածքում բացվելիք մի շարք արտադրամասեր:
Երկրի ղեկավարը ծանոթացել է բուրդի վերամշակման, թելի, կտորի, գորգագործական արտադրամասերում իրականացվող նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է նման փոքր ձեռնարկությունների առկայությունը տեղական արտադրության խթանման տեսանկյունից՝ հավելելով, որ դրանք կնպաստեն նաեւ Արցախում թեթեւ արդյունաբերության ոլորտի զարգացմանը:
Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ Արտուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Бако Саакян посетил производственные цеха, которые откроются на территории бывшего Каршелккомбината
1 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил производственные цеха, которые откроются на территории бывшего Каршелккомбината.
Глава государства ознакомился с процессом подготовительных работ, проводимых в цехах по переработке шерсти, производству пряжи, ткани и ковров.
Бако Саакян отметил важность наличия подобных малых предприятий с точки зрения стимулирования местного производства, добавив, что они окажут также содействие развитию сферы легкой промышленности в Арцахе.
Президента сопровождали премьер-министр Ара Арутюнян, вице-премьер Артур Агабекян, другие должностные лица.