Նոր դերակատար հայաստանյան ուղևորափոխադրումների դաշտում՝ Էյր Արաբիա Ավիաընկերություն
Հուլիսի 16-ին, ժամը` 12:30-ին Էյր Արաբիա ավիաընկերությունը հրավիրել էր մամուլի ասուլիս, որը նվիրված էր Էյր Արաբիա ավիաընկերության կողմից դեպի Հայաստան իրականացվող չվերթների բացման ազդարարմանը: Ասուլիսը տեղի ունեցավ Ռոյալ Թուլիփ հյուրանոցի Պուչինի սրահում:
Ասուլիսի բանախոսներն էին`
Հուսամ Րայդանը – Էյր Արաբիա ավիաընկերության Կորպորատիվ հաղորդակցությունների և Հաճախորդների հետ հարաբերությունների ստորաբաժանման կառավարիչ
Րավինդրան Բհարաթան – Էյր Արաբիա ավիաընկերության ՌԴ, ԱՊՀ և Եվրոպա տարածաշրջանային ղեկավար:
Ասուլիսի ընթացքում բանախոսները ներկայացրեցին չվերթների բացման և իրականացման հաճախականությունն ու ժամկետները, հնարավոր ուղղություններն ու ավիաընկերության կողմից վարվող գնային քաղաքականության սկզբունքները, քննարկեցին նոր ուղևորափոխադրողի հայաստանյան շուկա ներգրավման անհրաժեշտությունը և նրա կողմից ներկայացված առաջարկների առանձնահատկություններն ու բազմազանությունը:
Էյր Արաբիա ավիաընկերությունը Միջին Արևելքում և Հյուսիսային Աֆրիկայում առաջին և ամենամեծ  փոխադրողն է, որն ուղևորներին է առաջարկում ամենմատչելի փոխադրումները:
Էյր Արաբիա ավիանկերությունը հայտարարում է դեպի Երևան չվերթների բացման մասին, որոնք կիրականացվեն սկսած սույն թվականի օգոստոսի 16-ից` շաբաթը երկու չվերթ հաճախականությամբ:
Չվերթները կմեկնեն Շարժայի Միջազգային Օդանավակայանից երեքշաբթի և ուրբաթ օրերին ժամը 8:30` ժամանելով Զվարթնոց Միջազգային Օդանավակայան 11:15:
Հետադարձ չվերթները տեղի կունենան նույն օրերին` Երևանից մեկնելով 12:35 և կժամանեն Շարժա 15:40 (տեղական ժամանակով):
Մինչև օգոստոսի 30-ը Երևան-Շարժա-Երևան  հետադարձ չվերթի արժեքը կկազմի 175 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ՀՀ դրամ: Էյր Արաբիա ավիաընկերությունը ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար պատրաստել էր հաճելի անակնկալ` 30% զեղչ լրագրողական փաստաթուղթ ներկայցնելու դեպքում:
Բանախոսները փոխանցեցին նաև Էյր Արաբիա ավիաընկերության խմբի գլխավոր տնօրեն Ադել Ալիի ուղերձը` «Հայաստանը մեզ համար գրավիչ ուղղություն է, որը բարենպաստ է ինչպես զբոսաշրջության, այնպես էլ միջազգային գործարարության տեսանկյունից: Երևանը` ունենալով ռազմավարական դիրք, մշակութային մեծ խառնարան է, որը կհետաքրքրի աշխարհի ամենատարբեր ազգություններին: Երևանը լրացնում է Էյր Արաբիայի Արևմտյան Եվրոպայի ուղղության լայն ցանցը: Էյր Արաբիան առաջարկում է հայերին հարմարավետ երթուղիներ ողջ Հնդկական ենթամայրցամաքի, Մերձավոր Արևելքի և Լևանտական տարածաշրջանի տարածքներով»:
Էյր Արաբիա ավիանկերությունը (ՀԲԸ) գրանցված է Դուբայի Ֆինանսական շուկայում: Այն սկսել է իր գործունեությունը 2003թ-ին:
Տաս տարիների ընթացքում Էյր Արաբիային հաջողվեց ստեղծել յուրահատուկ բիզնես մոդել, որի շնորհիվ տեղական և տարածաշրջանի բնակչությանն է ընձեռվում քիչ գումարով շատ ճանապարհորդելու բացառիկ հնարավորություն: Շուկայի և հաճախորդների կարծիքների շարունակական վերլուծությունների միջոցով ավիաընկերությունը մշակել և առաջարկում է մի շարք լրացուցիչ ծառայություններ Էյր Արաբիան նախընտրած միլիոնավոր ուղևորներին:
Էյր Արաբիան մինչ օրս ընդհանուր հաշվով փոխադրել է 32 միլիոն ուղևոր և ավելի քան 1.4 միլիոն 2013թ-ի առաջին եռամսյակում:
Ներկայումս Էյր Արաբիա ավիանկերությունը ունի 33 A320 Էյրբաս ինքնաթիռ, որոնք  աշխարհի ամենավաճառվող ջեթլայներներն են և ճանաչված են որպես մեկ միջանցք ունեցող լավագույն օդանավեր: Օդանավերի բոլոր սրահները կահավորված են համաշխարհային կարգի հարմարավետ նստատեղերով:
Ընկերության գլխավոր գրասենյակը գտնվում է Շարժայում, ՄԱԷ հիմնական բազայում, որտեղից սպասարկում է Ասիան, Եվրոպան և Հնդկական ենթամայրցամաքը: Շարժան`Էյր Արաբիայի գլխավոր բազան, Դուբայի հարևան քաղաքն է և Միացյալ Արաբական Էմիրությունների երրորդ խոշորագույն քաղաքը: Շարժան հայտնի է իր մշակույթով, թանգարաններով և բնական լողափներով: 1998թ-ին Շարժան UNESCO-ի կողմից ճանաչվել է «Արաբական աշխարհի մշակութային մայրաքաղաք»:
Ընկերությունն ունի նաև երկու այլ բազա Մարոկկոյում և Եգիպտոսում. ընդհանուր առմամբ իրականացնում է չվերթներ դեպի 86 քաղաք ողջ աշխարհում:
Էյր Արաբիան մրցանակակիր ավիաընկերություն է, որի նպատակն է առաջարկել հարմարավետություն, հուսալիություն և լավագույն արժեք դրամի դիմաց: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար այցելեք www.airarabia.com:

Эйр Арабия – новый игрок на поле пассажироперевозок в Армении
Авиакомпания Эйр Арабияпровела пресс-конференцию, которая состоялась 16-го июля сего года в 12:30. Во время пресс-конференции авиакомпания Эйр Арабия объявила о начале осуществления рейсов в Армению. Конференция состоялась в зале Пучини гостиницы Роял Тюлип (по адресу ул. Абовяна 14).
Напресс-конверенциивыступили:
Хусам Райдан – Директор отдела корпоративных коммуникаций и отношений с клиентами авиакомпании Эйр Арабия
Равиндран Бхаратан – Региональный директор Эйр Арабия по РФ, странам СНГ и Европы
Во время пресс-конференции спикеры представили детали рейсов: частоту и время полетов, возможные направления и ценовую политику, которую ведет авиакомпания. Они также обсудили необходимость внедрения новой авиакомпании на армянский рынок пассажироперевозок, особенности и разнообразие представленного предложения.
Эйр Арабия является первой и крупнейшей низкобюджетной авиакомпанией на Ближнем Востоке и в Северной Африке, которая предлагает своим пассажирам самые низкие цены на полет.
Авиакомпания Эйр Арабияобъявила об открытии рейсов в Ереван, которые начнут осуществляться с 16-го августа с периодичностью в два раза в неделю.
Рейсы будут отправляться из Международного Аэропорта Шаржы в 8:30 по вторникам и пятницам и прибудут в Международный Аэропорт Звартноц в 11:15.
Обратные рейсы будут осуществлены по тем же дням недели, отправляясь из Еревана в 12:35 и прибывая в Шаржу в 15:40 (по местному времени).
До 30 августа текущего года стоимость билетов на рейсы Ереван – Шаржа- Ереван в драмах РА будет эквивалентна 175 долларам США.Авиакомпания Эйр Арабияподготовила специальный сюрприз для представителей СМИ: при наличии журналистского удостоверения можно получить 30% скидку на авиабилеты.
Спикеры пресс-конференции также передали сообщение Генерального директора Авиакомпании Эйр Арабия г-на Аделя Али:
"Армения для нас является очень интересным направлением, привлекательным как с  точки зрения туризма, так и развития международного делового партнерства.  Ереван, имея  особое  стратегическое расположение,  представляет богатое культурное наследие, интересующее людей  различных национальностей. Ереван восполняет обширную сеть направлений в Восточной Европе, выполняемых  AirArabia. AirArabia предлагает армянам удобные маршруты по всему индийскому субконтиненту,Ближнему Востоку и левантийскому региону».
Эйр Арабия (ПАО), зарегистрированa на Финансовом Рынке в Дубае. Она начала свою деятельность в 2003г-у.
В течение десяти лет Эйр Арабии удалось создать особую бизнес модель, благодаря которой местному и региональному населению дается уникальная возможность больше путешествовать за меньшую сумму.
Посредством постоянного изучения рынка и мнения клиентов авиакомпания разработала и предлагает ряд дополнительных услуг миллионам пассажиров, которые выбрали Эйр Арабию.
По сегодняшний день Эйр Арабия в целом осуществила перевозку 32 миллионов пассажиров и более, чем 1.4 миллиона в первом квартале 2013г-а.
На данный момент Эйр Арабия имеет авиапарк в 33 самолета AirbusA320, которые являются самыми продаваемыми джетлайнерами и известны как лучшие однокоридорные самолеты.
Головной офис компании находится в Шарже – основной базе в ОАЭ, откуда осуществляются рейсы в Азию, Европу и Индийский субконтинент. Шаржа находится недалеко от Дубая и является третьим по величине городом в Объединенных Арабских Эмиратах. Шаржа известна своей культурой, музеями и природными пляжами. В 1998г-у UNESCO признал Шаржу “Культурной столицей Арабского мира”.
Авиакомпания имеет также две другие базы в Марокко и Египте, откуда осуществляются рейсы в 85 стран мира.
Эйр Арабия – лауреат премий и ее целью является предоставление комфорта, надежности и лучшего соотнопения цены и качества. Для дополнительной информации, пожелуйста, посетите сайт компании - www.airarabia.com.