ԱՐՄԵՆԱԼ-ը 9 ամսում 2013թ. ավելացրեց արտադրությունը և արտադրանքի արտահանումը
Երևան, 12 նոյեմբերի 2013 թ. – 2013 թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում փայլաթիթեղագլանման ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը, որն աշխարհում այլումինի խոշորագույն արտադրող ՌՈՒՍԱԼ ընկերության կազմում է, արտադրեց 20 464,7 տոննա արտադրանք, որը 4,7% ավելի է, քան նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածինը:
Ինչպես վկայում է ՀՀ Կառավարությանն առընթեր պետեկամուտների կոմիտեի հաշվետվությունը, ԱՐՄԵՆԱԼ-ը պատրաստի արդյունաբերական արտադրանքի խոշորագույն արտահանողն է: ՀՀ Մաքսային ծառայության տվյալներով, ընթացիկ տարվա 9 ամիսներին ալյումինի փայլաթիթեղի արտահանման ծավալը կազմել է 20 751,4 տոննա, որը 8,6% ավելի է, քան 2012 թ. հունվար-սեպտեմբերի ցուցանիշը: ԱՐՄԵՆԱԼ-ի մասնաբաժինը Հայաստանի ընդհանուր արտահանման մեջ կազմել է 5,7 %, իսկ ԱՄՆ արտահանման մեջ գերազանցում է 87%:
Հաշվետու ժամանակահատվածում ՀՀ Հարկային ծառայության տվյալներով, գործարանի պետբյուջե մուտքերն աճել են 23,1% 2012 թ. հունվար-սեպտեմբերի համեմատությամբ և կազմել են 1 մլրդ 414 մլն դրամ:
ԱՐՄԵՆԱԼ-ում արտադրական ցուցանիշների աճն ուղեկցվել է աշխատավարձի կայուն աճով, որի ամսական միջին ցուցանիշը ընթացիկ տարվա 9 ամիսներին կազմել է 331,3 հազար դրամ, այն 10% ավելացել է տարեսկզբից և սղաճից առաջ է ընկնում:

Завод АРМЕНАЛ за 9 месяцев 2013 года увеличил производство и экспорт продукции
Ереван, 12 ноября 2013 года - За январь-сентябрь 2013 года ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ, который входит в состав ОК РУСАЛ – крупнейшего мирового производителя алюминия, произвел 20 464,7 тонн продукции, что на 4,7% больше, чем за аналогичный период прошлого года.
Как свидетельствует отчетность Комитета по государственным доходам при правительстве Армении, АРМЕНАЛ является крупнейшим экспортером готовой промышленной продукции. По данным Таможенной службы республики, за 9 месяцев текущего года экспорт алюминиевой фольги достиг 20 751,4 тонн, что на 8,6% выше показателя за январь-сентябрь 2012 года. Доля АРМЕНАЛа в общем экспорте Армении составила 5,7%, а в экспорте в США превышает 87%.
По данным Налоговой службы Армении, за отчетный период отчисления завода в государственный бюджет выросли на 23,1% по сравнению январем-сентябрем 2012 года и составили 1 млрд 414 млн драмов.
Рост производственных показателей сопровождается на АРМЕНАЛе стабильным повышением заработной платы, среднемесячный показатель которой за 9 месяцев текущего года составил 331,3 тыс. драмов, увеличившись с начала года на 10% и опережая инфляцию.
АРМЕНАЛ, созданный в Ереване в мае 2000 года на базе Канакерского алюминиевого завода,  является одним из крупнейших промышленных предприятий Армении и единственным производителем алюминиевой фольги на Кавказе и в Центральной Азии. Вместе с предприятиями САЯНАЛ, “Уральская фольга” и “Саянская фольга” образует Упаковочный дивизион ОК РУСАЛ.