Երեք տարի առաջ ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը Հայաստանում թողարկեց առաջին American Express Gold քարտը
Երեք տարի առաջ ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը American Express ընկերության հետ  Հայաստանում թողարկեց առաջին American Express Gold քարտը` Բանկի հաճախորդներին հասանելի դարձնելով 150 տարվա պատմություն ունեցող հեղինակավոր ընկերության ծառայությունները:
Բանկը, էքսկլյուզիվ հիմունքներով, Հայաստանում իրականացնում է American Express ապրանքանիշի քարտերի թողարկում, ինչպես նաև սպասարկում է  American Express ցանցի առևտրի և սպասարկման կետերը Հայաստանում:
Ներկայումս ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը թողարկում է American Express ապրանքանիշի երկու տեսակի Քարտեր: Առաջինը, American Express Gold Քարտը, Քարտատերերին տրամադրում է բացառիկ հնարավորությունների ու առավելությունների լայն փաթեթ, որը ներառում է ճանապարհորդական և Քարտով կատարված գնումների բազմակողմանի ապահովագրություն, ապահովագրություն զեղծարարություններից և օժանդակություն ճանապարհին: Բացի այդ, Քարտատերերն միանում են համաշխարհային ճանաչում ունեցող American Express Membership Rewards ծրագրին, որը հնարավորություն է տալիս կուտակել միավորներ, որոնք փոխանակվում են տարատեսակ ապրանքներով և ծառայություններով: Քարտատերերը կարող են նաև American Express Selects ցանցի շնորհիվ օգտվել  արտասահմանյան ու տեղական հեղինակություն վայելող առևտրի և սպասարկման կետերի կողմից ներկայացվող բացառիկ հատուկ առաջարկներից:
American Express ապրանքանիշի մուտքը Հայաստան լրջորեն նպաստեց քարտային բիզնեսի զարգացմանը` ի օգուտ հայ սպառողի:
Ընդամենը 1 տարի անց` 2011թ սեպտեմբերին հայկական շուկայի դատին հանձնվեց American Express ապրանքանիշի ևս մեկ քարտային պրոդուկտ` American Express Blue Քարտը: Այն առաջադեմ սպառողների համար ստեղծված վարկային քարտ է, որը տրամադրում է ֆինանսական ճկունություն, համաշխարհային չափանիշներին համապատասխանող հաճախորդների սպասարկման որակ և պարգևատրումների ու արտոնությունների բազմազանություն` ուղղված առավել դինամիկ և ժամանակակից կենսակերպ նախընտրող անհատների պահանջների բավարարմանը:
American Express Քարտերի թողարկման 3-ամյակի կապակցությամբ ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը և American Express ընկերությունը հերթական անգամ իրենց հայաստանյան  Քարտատերերին ընձեռում են յուրօրինակ անակնկալներ:
American Express Gold-ի ինչպես գործող, այնպես էլ ս.թ. նոյեմբերի 1-ից մինչև 2014թ. հունվարի 31-ը դիմած Քարտատերերի համար Membership Rewards պարգևատրումների ծրագրի շրջանակներում ընձեռվում է բացառիկ հնարավորություն ստանալ լրացուցիչ 40 000 MR միավոր, որը համարժեք է Երևան-Փարիզ-Երևան մեկ ավիատոմսի արժեքին: Նշված միավորները կտրամադրվեն վեց ամսվա ընթացքում ամսական միջինում 1 մլն ՀՀ դրամ վճարումներ կատարած բոլոր Քարտատերերին:
Իսկ American Express Blue Քարտը սկսած ս.թ. նոյեմբերի 11-ից տրամադրվում է պարզեցված տարբերակով` ընդամենը 72 ժամում և առանց լրացուցիչ թղթաբանության ու երաշխավորների:
Բացի այդ, Բանկն այսուհետ առաջարկում է քարտերի սպասարկման միջնորդավճարի վճարման եղանակի ընտրություն` ամսական կամ տարեկան:
Այժմ American Express Gold քարտի սպասարկման միջնորդավճարը կազմում է ամսական 5000 ՀՀ դրամ կամ 50000` տարեկան վճարման դեպքում, իսկ American Express Blue քարտինը` ամսական 1500 ՀՀ դրամ կամ 15000` տարեկան:
Գործող ակցիաների մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ www.americanexpress.am
կայքում:
AMERICAN EXPRESS ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
American Express ընկերությունը կրեդիտային քարտերի և ճանապարհային չեկերի թողարկման և սպասարկման, ինչպես նաև տուրիզմի ոլորտներում գործունեություն ծավալող միջազգային առաջատար ընկերություն է, որը հիմնադրվել է 1850թ.:
1996 թվականից սկսած American Express ընկերությունը հավատարիմ է մնում իր կողմից որդեգրված ռազմավարությանը, որի շրջանակներում իրականացնում է առևտրի և սպասարկման ոլորտի կազմակերպությունների սպասարկման և քարտերի թողարկման բիզնեսում աշխարհի տարբեր երկրների բանկերի ներգրավումը:
Օգտագործելով իր համաշխարհային ցանցը և բրենդի բարձր ճանաչելիությունն ու գրավչությունը` այսօր American Express ընկերությունն էլ ավելի է ամրապնդել իր ներկայությունն աշխարհում:  Աշխարհի 139 երկրներում American Express ընկերությունն արդեն ներկայացված է գործընկեր-բանկերի միջոցով: Իմացեք ավելին` այցելելով www. americanexpress.com/gns:
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ ՄԱՍԻՆ
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ ՀՀ բանկային համակարգում առաջատար դիրքեր է գրավում մի շարք ֆինանսական ցուցնիշներով. հանդիսանում է Հայաստանի 1ին խոշորագույն Բանկը` կապիտալի մեծությամբ և 2րդ խոշորագույնը` ընդհանուր ակտիվների մեծությամբ, 30.06.13թ-ի դրությամբ: ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ-ը երկրում ֆերմերների և ագրոբիզնեսի վարկավորման առաջատարն է, ինչպես նաև նշանակալի դերակատար է ՄՓՄՁ-ների հատվածում, ունի լավ կազմակերպված մասնաճյուղերի ցանց և ֆրանշիզա:
Բանկը ստեղծվել է 1995թ. Եվրամիության «TACIS» ծրագրի շրջանակներում: 2006թ. սեպտեմբերին Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկային խումբը դարձավ բանկի ամենախոշոր փայատերը` իրականացնելով նշանակալից ֆինանսական ներդրում բանկի կապիտալում: Բանկն իր ֆինանսական կայունության և հուսալիության շնորհիվ ձեռք է բերել մեծ հեղինակություն և վստահություն ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ միջազգային ֆինանսական ասպարեզում:

Карты American Express празднуют 3-летний юбилей в Армении
Три года назад АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк в сотрудничестве с American Express®, престижным мировым брендом с более чем 150-летней историей, выпустил первую в Армении карту American Express® Gold.
АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк в Армении на эклюзивныx праваx осуществляет выпуск карт бренда American Express и обслуживает торгово-сервисные предприятия сети American Express.
АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк в настоящее время выпускает два карточных продукта бренда American Express. Первой была выпущена карта American Express® Gold, которая предоставляет владельцам широкий спектор эксклюзивных возможностей и привилегий, ассоцирующихся с брендом American Express, который включает полный пакет страхования во время путешествий, страхование покупок и финансовых средств от мошенничества, а также автодорожную помощь. Кроме того, владельцы карт присоединяются к программе вознаграждений American Express Membership Rewards, позволяющей накапливать единицы и обменивать их на товары и услуги различных категорий, таких как розничная торговля, путешествия и досуг. Картодержатели также могут воспользоватся специальными предложениями международных и местных торгово-сервисных предприятий в рамках сети American Express Selects.
Вхождение бренда American Express на армянский рынок способствовало развитию здоровой конкуренции в сфере карточного бизнеса во благо отечественного потребителя.
Спустя год, в сентябре 2011 года, был выпущен еще один карточный продукт – American Express® Blue. Эта карта, предназначеная для продвинутых потребителей, является кредитной картой, которая обеспечивает финансовую гибкость, обслуживание клиентов на уровне мирового класса, а также разнообразие программ вознаграждений и льгот, ориентированных на удовлетворение требований творческих людей, ведущих энергичный образ жизни.
В честь третьего юбилея выпуска карт American Express, Банк и компания American Express в очередной раз для своих армянких картодержателей подготовили специальные предложения.
В рамках программы вознаграждений Membership Rewards все нынешние держатели карт American Express Gold, а также те, кто приобретет карту в период с 1-ого ноября 2013 года по 31-ое января 2014 года, имеют уникальную возможность получить дополнительные 40 000 MR единиц, что равносильно стоимости одного авиабилета Ереван-Париж-Ереван. Дополнительные единицы будут предоставленны всем тем клиентам, которые в течение шести месяцев ежемесячно совершат платежи в среднем на сумму 1 млн драм.
Карта American Express Blue, начиная с 11-ого ноября этого года, предоставляется по новой схеме – всего лишь за 72 часа, без излишней документации и гарантов.
Кроме того, Банк впредь предлагает своим клиентам возможность выбора способа оплаты за обслуживание карты - платить ежемесячно или ежегодно. Уже сегодня плата за обслуживание карты American Express Gold составляет ежемесячно 5000 драм или 50 000 драм при оплате за весь год. Плата за обслуживание American Express Blue составляет соответственно 1500 драм или 15000 драм.
Более подробную информацию о действующих акциях и предложениях можете найти на сайте www.americanexpress.am.
Об АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНКЕ
АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк по ряду финансовых показателей занимает передовые позиции в банковской системе Армении. Согласно данным на 30.06.13г. по величине капитала Банк занимает первое место, а по величине общих активов – второе. АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк является лидером в стране по кредитованию фермеров и агробизнеса, также играет важную роль в секторе МСБ, имеет хорошо организованную сеть филиалов и франшизу.
Банк был основан в 1995 году в рамках программы Евросоюза “TACIS”. В 2006 году банковская группа Кредит Агриколь стала крупнейшим акционером Банка благодаря крупному инвестированию в капитал. АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк, за счет финансовой стабильности и надежности, обрел широкую известность и доверие как в Армении, так и на мировой финансовой арене.
О КОМПАНИИ AMERICAN EXPRESS
Компания American Express, основанная в 1850 году, является передовой международной компанией как в области выпуска и обслуживания кредитных карт и дорожных чеков, так и в области туризма.
С 1996 года компания American Express осталась верна своей политике, в рамках которой осуществляет привлечение банков разных стран мира к обслуживанию торгово-сервисных предприятий и выпуску карт.
Используя свою мировую сеть, а также изветность и привлекательность бренда, компания American Express еще больше укрепила свое представительство в мире. Уже в 139 станах она представлена посредством своих банков-партнеров. Более подробная информация на сайте www.americanexpress.com/gns.