Անդրանիկ Հարությունյանը դարձել է Orange-ի պատվավոր հյուրը Կաննի կինոփառատոնում
Այսօր հայտնի դարձավ Orange-ի «Դեպի Կանն» վիդեոմրցույթի հաղթողի անունը: Անդրանիկ Հարությունյանը, ում հեղինակած տեսանյութը ֆեյսբուքյան քվեարկության արդյունքում լավագույն 15 տեսանյութերի շարքում էր և արժանացել է ժյուրիի ամենաբարձր գնահատականին, այժմ ունի հնարավորություն լինելու Orange-ի պատվավոր հյուրը Կաննի 67-րդ միջազգային կինոփառատոնում: Տեսանյութը, որն Անդրանիկին բերեց այս բացառիկ մրցանակը, կարելի է դիտել հետևյալ հղումով՝ http://bit.ly/1ipN1lk:
Հաղթողին հանձնված մրցանակը դեպի Կանն ուղևորության ամբողջական փաթեթ է երկու հոգու համար՝ ներառյալ ավիատոմսեր, համար հինգաստղանի հյուրանոցում, անձնական վարորդ և մուտք դեպի կինոփառատոն կարմիր գորգով՝ աշխարհահռչակ կինոաստղերի հետ միասին: Անդրանիկն իր ընտրած ուղեկցի հետ կմասնակցի փառատոնի՝ մայիսի 21-ի ցուցադրմանը:
«Ուրախ եմ այսօր ողջունել և շնորհավորել ամենաշատ քվեներ հավաքած 15 տեսանյութերի հեղինակներին և հատկապես Անդրանիկին: Այս տարի մեր բաժանորդները  մեծ ակտիվությամբ մասնակցել են մրցույթին. բոլոր տեսանյութերն ընդհանուր առմամբ դիտվել են ավելի քան 14,500 անգամ: Մրցույթն անցել է թեժ մրցակցության պայմաններում՝ մի շարք յուրօրինակ ու հետաքրքիր տեսանյութերի միջև:  Արդեն հինգերորդ տարին անընդմեջ մենք հնարավորություն ենք ընձեռում մեր բաժանորդներին դառնալ Կաննի կինոփառատոնի «աստղ», և մեզ համար հաճելի է տեսնել, որ Orange-ի այս նախաձեռնությունը դարձել է սպասված իրադարձություն Orange-ի բոլոր այն բաժանորդների համար, ովքեր սիրում են կինոն», - ասաց Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Ընդհանուր առմամբ մրցույթին մասնակցել է 20 տեսանյութ: Այս տարի «Դեպի Կանն» վիդեոմրցույթն անցնում էր «Երազ տեսա. կինոյում էի» թեմայի ներքո: Ապրիլի 23-ից մինչև մայիսի 6-ը Orange-ի բոլոր բաժանորդներն ունեցել են հնարավորություն ներկայացնել իրենց հեղինակած կարճ տեսանյութերը և մասնակցել ֆեյսբուքյան վիդեոմրցույթին:
Առավելագույն քվե ստացած  մյուս 14  տեսանյութերի  հեղինակները ստացան անակնկալ նվեր Orange-ի և «Մոսկվա» կինոթատրոնի կողմից. մեկ ամսվա ընթացքում իրենց ընտրած անձի հետ «Մոսկվա» կինոթատրոն անսահմանափակ այցելելու հնարավորություն:

The name of the Orange customer to become a VIP guest at Cannes Film Festival revealed
Today Orange has announced the name of the winner of “To Cannes” video-contest. Andranik Harutyunyan, whose video was among the top 15 rated on Facebook and received the highest appreciation by the Jury, will now have the pleasure to become a VIP guest of Orange at  the 67th Cannes Film Festival. The video that brought Andranik this exceptional prize is available at ՝ http://bit.ly/1ipN1lk.
The prize awarded to Andranik is a complete VIP package for two, which includes air tickets, a room in a 5-star hotel, a driver and access to the Red Carpet, together with world-known cinema stars.  Andranik will participate at a screening on May 21, with the person of his choice.
“I am glad today to greet and congratulate the authors of the 15 most liked videos and in particular Andranik. We have had very active participation by our subscribers this year with 14,500 views and a tough competition amongst a number of very creative and interesting videos. This is already the 5th year we give our customers the opportunity of becoming a “star” at Cannes Festival and it is our pleasure to see that it has become a welcomed event for all Orange customers who love cinema” said Francis Gelibter, Orange Armenia General Director.
In total 20 short videos participated in the contest, the theme of which this year was “I saw a dream. I was in a film”. From April 23 to May 6 all Orange subscribers had the chance to submit short videos and participate in the Facebook video-contest.
The other authors of the the top 15 rated videos received surprise gifts from Orange and “Moscow” cinema: possibility to visit unlimitedly Moscow cinema with a friend during one month.