ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրչիկին
• 06-06-2014 13:55:45   | Հայաստան  |  Քաղաքական
Այսօր` հունիս 6-ին,  ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ընդունեց ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրչիկին:
ՀՀ  ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը հորդորեց դեսպանին իր լիազորությունների շրջանակներում գործուն քայլեր ձեռնարկել շփման գծում իրավիճակը լիցքաթափելու ուղղությամբ, քանի որ ձևավորված օպերատիվ միջավայրում իրավիճակի ընթացիկ սրումը հղի է ադրբեջանական կողմի համար ծանր հետևանքներ ունենալու հավանականությամբ: Դեսպանը Կասպրչիկը հայտնեց իր մտահոգությունը և խոստացավ քայլեր ձեռնարկել շփման գծում ներկա իրավիճակի լիցքաթափման ուղղությամբ:

Minister of Defence of the Republic of Armenia received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-office Ambassador Andrzej Kasprzyk
• 06-06-2014 13:55:45   | Armenia  |  Politics
On June 6 Minister of Defence of the Republic of Armenia received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
During the meeting the Minister requested the Ambassador to take, within his capacity, effective measures to decrease the tension on the contact line, since ongoing escalation in the shaped operational environment is prone to entail unforeseen consequences for the Azeri side.
Ambassador expressed his concerns and promised to take measures to de-escalate the current situation at the contact line.