Լիբանանում գումարվել է Համազգային հայ կրթական եւ<br /> մշակութային միության վեցերորդ պատգամավորական ժողովը <br />
Լիբանանում գումարվել է Համազգային հայ կրթական եւ
մշակութային միության վեցերորդ պատգամավորական ժողովը
• 25-05-2010 14:54:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԲԵՅՐՈՒԹ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ-ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: Մայիսի 14-ին, 15-ին եւ 16-ին Լիբանանում գումարվել է Համազգային հայ կրթական եւ մշակութային միության վեցերորդ պատգամավորական ժողովը, որին մասնակցել են Միջին Արեւելքի, Եվրոպայի, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների, Ավստրալիայի եւ Հայաստանի Համազգային շրջաններն ու առանձին մասնաճյուղերը, տեղեկացնում է «Ազդակը»: Պատգամավորական ժողովը լսել է կենտրոնական վարչության քառամյա տեղեկագիրը Հայաստանի գրասենյակի, Արսլանյան ճեմարանի, Մարսելի ճեմարանի եւ Սիդնեյի Արշակ եւ Սոֆի Գոլսթոն ճեմարանի, ինչպես նաեւ «Բագինի» եւ այլոց առաջարկներն ու դրանց հիման վրա գործունեության ուղենիշներ է որդեգրել: Ընդգծվել է Համազգայինի գործունեության մեջ երիտասարդությանը ներգրավելու անհրաժեշտությունը: Ժողովը գնահատել է Կենտրոնական վարչության աշխատանքը ֆինանսավորման նոր աղբյուրներ գտնելու եւ ապահովելու ուղղությամբ: Վերջում ժողովն ընտրել է կենտրոնական վարչության նոր կազմ:

В Ливане состоялся шестой съезд депутатов Армянского<br /> Общенационального образовательного и культурного союза<br />
В Ливане состоялся шестой съезд депутатов Армянского
Общенационального образовательного и культурного союза
• 25-05-2010 14:54:00   | Армения  |  Политика
БЕЙРУТ, 25 МАЯ, НОЯН ТАПАН-АРМЯНЕ СЕГОДНЯ. 14,15 и 16 мая в Ливане проходил шестой съезд депутатов Армянского Общенационального образовательного и культурного союза, в котором приняли участие филиалы Союза из Ближнего Востока, Европы, Соединенных Штатов Америки, Австралии и Армении. Об этом сообщает "Аздак". Съезд депутатов заслушал доклад Центрального правления за четыре года о деятельности офиса Армении, семинарии Арсланян, семинарии Марселя и семинарии Аршак и Софи Голстон Сиднея, а также выслушал предложения некоторых депутутов, на основе которых утвердил свой курс. Была подчеркнута необходлимость привлечения молодежи к деятельности Общенационального союза. Съезд оценил работу Центрального правления, направленную на поиск и обеспечение новых источников финансирования. В завершение работы съезд избрал новый состав Центрального правления.