ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը` Դեյր էլ Զորի Սրբոց Նահատակաց հայկական եկեղեցու պայթեցման կապակցությամբ
• 22-09-2014 12:49:28   | Հայաստան  |  Քաղաքական
Խստորեն դատապարտում ենք Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված, Մեծ Եղեռնի բազմաթիվ նահատակների մասունքներն ամփոփող Դեյր էլ Զորի Սրբոց Նահատակաց հայկական եկեղեցու պայթեցումը ահաբեկիչների կողմից:
Սրբավայրի հանդեպ այս զարհուրելի բարբարոսությունը կրկին անգամ ցույց է տալիս այսպես կոչված «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման վայրագ էությունը:
Միջազգային հանրությունը պետք է անհապաղ կանգնեցնի, արմատախիլ անի քաղաքակիրթ մարդկությանը սպառնացող այդ ժանտախտը, կտրի դրա սնուցման, ֆինանսավորման, աջակցության, հովանավորման ուղիները:

Заявление министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна в связи с взрывом армянской церкви Србоц Наатакац (Святых Великомучеников) в Дейр эз Зоре
• 22-09-2014 12:49:28   | Армения  |  Политика
Решительно осуждаем учиненный террористами взрыв армянской церкви Србоц Наатакац (Святых Великомучеников) Дейр эз Зоре, посвященной жертвам Геноцида армян, где также покоились останки жертв Геноцида армян.
Это ужасающее варварство в отношении святыни вновь показывает зверскую суть
террористической группировки, именуемой "Исламское государство".
Международное сообщество должно немедленно приостановить, искоренить эту чуму, угрожающую цивилизованному человечеству, перекрыть им пути подпитки, финансирования, содействия и спонсирования.