ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը` Դեյր էլ Զորի Սրբոց Նահատակաց հայկական եկեղեցու պայթեցման կապակցությամբ
• 22-09-2014 12:49:28   | Հայաստան  |  Քաղաքական
Խստորեն դատապարտում ենք Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված, Մեծ Եղեռնի բազմաթիվ նահատակների մասունքներն ամփոփող Դեյր էլ Զորի Սրբոց Նահատակաց հայկական եկեղեցու պայթեցումը ահաբեկիչների կողմից:
Սրբավայրի հանդեպ այս զարհուրելի բարբարոսությունը կրկին անգամ ցույց է տալիս այսպես կոչված «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման վայրագ էությունը:
Միջազգային հանրությունը պետք է անհապաղ կանգնեցնի, արմատախիլ անի քաղաքակիրթ մարդկությանը սպառնացող այդ ժանտախտը, կտրի դրա սնուցման, ֆինանսավորման, աջակցության, հովանավորման ուղիները:

The statement of the Armenia’s Foreign Minister Edward Nalbandian on the destruction of the Saint Martyrs Armenian Church in Deir el-Zor, Syria
• 22-09-2014 12:49:28   | Armenia  |  Politics
We strongly condemn the explosion by terrorists of the Saint Martyrs Armenian Church in Deir el-Zor, dedicated to the memory of the Armenian Genocide, which housed the remains of its many victims.
This horrible barbarity against a holy site yet again demonstrates the savage nature of the so called “Islamic state” terrorist group.
The international community should immediately stop, eradicate this plague, which threatens to civilised world and should uproot the channels of its financing, support and sponsorship.