Վերին ճամբարակի մանկապարտեզում անցկացվել է ջեռուցման համակարգ
Սահմանամերձ Վերին ճամբարակի մանկապարտեզը տարիներ շարունակ ջեռուցվել է վառելափայտով: Իսկ անցյալ տարի տեղում փորձել են տարածքը տաքացնել էլեկտրաէներգիայով: Այդ տարբերակը ևս արդյունավետության տեսանկյունից իրեն չի արդարացրել:
Հավատարիմ մնալով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կառավարման մոդելին և պատասխանատու արժեհամակարգին`Տեղեկատվական համակարգերի վարչության աշխատակիցներն, իրենց անձնական ներդրման միջոցով, ջեռուցման համակարգ են անցկացրել մանկապարտեզի հսկայական մասնաշենքի կրտսեր խմբի հարկաբաժնում: Նույն թիմի աջակցությամբ, առաջին հարկի խոհանոցում տեղադրվել են 500 լ տարողությամբ ջրի բաք և պոմպ: Դա թույլ կտա  մանկապարտեզն ապահովել ոչ միայն սառը, այլև  տաք ջրով: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աշխատակիցների միասնական նվիրման արդյուքնում, Վերին ճամբարակի մանկապարտեզի ջեռուցման գործընթացն այլևս կախված չի լինի բնության քմահաճույքներից, սաներն ու դաստիարակները կմոռանան ժամանակին եղած անհարմարության հետևանքները` ծխի ներհոսքը և արդյունավետության տեսակետից չարդարացված ջերմարձակումը: Ակնհայտ կլինեն նաև հասարակության հանդեպ հոգատար այս մոտեցման բնապահպանական օգուտները:
Գործունեության հենց սկզբից, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի շուկայում առաջնորդվել է կառավարման քաղաքակիրթ մոդելով: Կորպորատիվ պատասխանատվության սկզբունքով գործելու կազմակերպության արժեհամակարգը վաղուց կենսակերպ է դարձել ընկերության աշխատակիցների համար: Երկրին և հասարակությանն օգտակար լինելու նրանց ցանկությունը պարբերաբար դրսևորվում է բազմաթիվ նախագծերում, որոնց իրականացման որոշումը կայացնում և միջոցներ են տրամադրում   կազմակերպության տարբեր վարչությունների աշխատակիցները:
Տարբեր վարչությունների աշխատակիցների աջակցության արդյունքում, միայն 2014թ ընթացքում, ծրագրեր են իրականացվել մի շարք համայնքներում: Մասնավորապես, սահամամերձ Բերքաբեր գյուղի դպրոցը թշնամու գնդակներից պաշտպանելու նպատակով, կառուցվել է պաշտպանիչ երկաթ-բետոնյա պատ, Վեդիում ցանկապատվել է տեղի եկեղեցու տարածքը, Բյուրեղավանի գիշերօթիկում ստեղծվել է լիարժեք կահավորված և ներքին ցանցով ապահովված համակարգչային սենյակ, տրամադրվել  4G/Wi-Fi երթուղղիչ, սահմանամերձ Վահան գյուղի դպրոցում կառուցվել է սանհանգույց և այլն:
Թվարկված բոլոր ծրագրերի հիմքում եղել է երկրին և հասարակությանն օգտակար լինելու, միասին հաջողության հասնելու կամքն ու վճռականությունը:

Just another social project implemented owing to the personal investment of VivaCell-MTS employees
For years the kindergarten of the borderland Verin Chambarak village has been heated by wood. Last year electricity was tried as an alternative to heat the place, but it did not prove to be efficient, either.
True to VivaCell-MTS management model and its responsible value system, the staff of the Information Systems Department has made a personal investment to install a heating system in the vast juniors’ section of the kindergarten building. With the support of the same group of employees, the kitchen on the ground floor was equipped with a 500-liter capacity water tank and a pump, which lets provide the kindergarten with both cold and hot water. Owing to the joint donation of VivaCell-MTS employees, the heating problem at Verin Chambarak kindergarten will not depend on nature’s whims anymore; the kids and the teachers will forget the inconvenience caused by smoke infiltration and the insufficient heating. The ecological benefits of the solution are obvious as well.
In all its operations in the Armenian telecommunications market VivaCell-MTS has been following a civilized model of administration from the beginning. The system of values adopted in the organization, which implies putting Corporate Responsibility at the core of its activities, has already become a lifestyle for VivaCell-MTS employees. Their desire to help the country and the society is realized through numerous projects; employees of different departments of the Company make decisions and collect funds for their implementation.
A number of projects have been realized in various communities of Armenia throughout 2014 owing to the donation of the employees of VivaCell-MTS’ various departments. The projects included construction of a metal-concrete wall in the borderland village of Berkaber to protect the village school from the bullets of the enemy; a fence construction on the territory of St. Astvatsatsin Church in Vedi; creation of a fully equipped computer class including a local area network with a 4G Wi-Fi router in the boarding school of Byureghavan; construction of a toilet room in the school of the borderland Vahan village, etc.
All the enlisted projects have stemmed from the will and commitment to achieve success together, to be useful to the country and the society.