Գրանթ Թորնթոն Լիգալ ընդ Թաքս-ը «Legal 500»-ի վարկանշային աղյուսակում
Գրանթ Թորնթոն Լիգալ ընդ Թաքսն ընդգրկվել է «Legal 500»-ի Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի 2015թ.-ի վարկանշային աղյուսակում՝ որպես «բարձր վստահություն վայելող» ընկերություն Հայաստանում:
Ուղեցույցի շուկայական վերլուծության արդյունքների համաձայն, Գրանթ Թորնթոն Լիգալ ընդ Թաքսը «բարձր է գնահատված ի շնորհիվ հարկային, կորպորատիվ, միաձուլումների և ձեռքբերումների, բանկային և ֆինանսական ոլորտներում ցուցաբերած «գործարար գրագիտության»:
Գրանթ Թորնթոն Լիգալ ընդ Թաքսը մասնագիտացված իրավաբանների, հարկային և հաշվապահական խորհրդատուների խումբ է և հայաստանյան շուկայի իրավաբանական և հարկային ծառայություններ մատուցող առաջատար ընկերություններից մեկն է: Ընկերությունն իր հաճախորդներին՝ այդ թվում միջազգային, տեղական և արտասահմանյան ընկերություններին, մասնավոր և հանրային ոլորտի կազմակերպութուններին, ինչպես նաև ֆիզիկական անձանց, առաջարկում է իրավաբանական և հարկային խորհրդատվական ծառայությունների լայն շրջանակ:
«Legal 500»-ի  վարկանշային աղյուսակը հիմնված է երկրի իրավաբանական ծառայությունների շուկայի մասնագիտական ուսումնասիրության և իրավաբանական ընկերությունների գնահատման վրա, որի հիմքում ընկած են առաջարկվող ծառայությունների որակը և շրջանակը: Հաշվի են առնվում նաև հաճախորդների արձագանքները և, հետևաբար, մեր ոլորտում այն համարվում է ամենահեղինակավոր վարկանշային աղյուսակներից մեկը: Գրանթ Թորնթոն Լիգալ ընդ Թաքսը շնորհակալ է իր հաճախորդներին հավատարմության  և իրենց բիզնեսի զարգացման գործընթացում մեր ցուցաբերած աջակցության արժևորման համար, ինչպես նաև մեր խորհրդատուների թիմին, ովքեր  հետևողականորեն գերազանց որակ են ապահովում մատուցվող ծառայություններում»,- մեկնաբանում է ընկերության տնօրեն-բաժնետեր Հակոբ Թադևոսյանը:
Ընկերության մասնագետները հաճախորդներին տրամադրում են ռազմավարական և խորհրդատվական ծառայություններ, որոնք օգնում են նրանց, համակարգված մոտեցում ցուցաբերելով, հասնել իրենց ներդրումային նպատակներին: Ընկերությունը ծառայություններ մատուցելիս առաջնորդվում է այն սկզբունքով, որ լավագույն խորհրդատվությունը պետք է տրամադրվի տեղական գործարար միջավայրի և մշակույթի գիտակ փորձագետների կողմից:
-Վերջ-
Արդեն 27 տարի «Legal 500»-ը վերլուծում է իրավաբանական ընկերությունների կարողությունները աշխարհի 106 երկրում, և, հիմնվելով ստացված արդյունքների վրա, կազմում է առաջատար իրավաբանական ընկերությունների վարկանշային աղյուսակը:
Վարկանշային աղյուսակը կազմավորվում է մի շարք չափանիշների հիման վրա՝ նպատակ ունենալով առանձնացնել առավել ժամանակակից և նորարարական խորհրդատվություն մատուցող ընկերութոյւններին: Հետազոտությունը հիմնված է աշխարհում 250,000 հաճախորդների արձագանքների, իրավաբանական ընկերությունների կողմից ստացված տեղեկատվության, առաջատար իրավաբանների հետ հարցազրույցների և իրավաբանական ծառայությունների շուկայում անգերազանցելի փորձ ունեցող հետազոտողների խմբի կարծիքների վրա:

• 06-05-2015 17:12:04   | Armenia  |  Press release
In the annual ranking of  The Legal 500: Europe, Middle East & Africa 2015 Grant Thornton Legal & Tax is listed as a “highly recommended” practice in Armenia.
According to the results of the Guide’s market analysis, Grant Thornton Legal & Tax is “well regarded for its high degree of ‘business literacy’ in tax, corporate, M&A, banking and finance matters”.
Grant Thornton Legal & Tax is a professional group of lawyers, tax and accounting advisors and one of the leading legal and tax advisory practices in Armenia. The firm offers clients, including multinational, local and foreign companies, entities in the private and public sector as well as individuals, an extensive suite of legal and tax advisory services.
“The ranking of The Legal 500 is based on expert level overview of the country’s legal market and assessment of legal practices, in the core of which quality and scope of offered service is placed. It is then tested against the feedback received from clients, and therefore, is considered as one of the most reputable rankings within our profession. Grant Thornton Legal & Tax is grateful to its clients for their loyalty to the brand and appreciation of the support we bring to their businesses, and to our team of advisors, who consistently deliver the best service and ensure superior service excellence”, comments Hakob Tadevosyan, Managing Partner of the firm.
The firm’s experts provide strategic and advisory services to clients in developing a planned and structured approach to achieving their investment objectives. The service provided by the firm is built on the premise that the best advice should be provided by experts within local business environments and cultures.
Ends-
For 27 years, The Legal 500 has been analysing the capabilities and strengths of law firms across the world, in 106 jurisdictions, and based on the results producing “Rankings” of top recommended legal practices.
The rankings are based on a series of criteria, highlighting the practice area teams who are providing the most cutting edge and innovative advice to corporate counsel. The research is based on feedback from 250,000 clients worldwide, submissions from law firms and interviews with leading private practice lawyers, and a team of researchers who have unrivalled experience in the legal market.