Ներկայիս «տեղեկատվական իրողությունների» էվոլյուցիան (Տեսանյութ)
«Նորավանք» գիտակրթական հիմնադրամը և Եվրասիական փորձագիտական ակումբը մայիսի 22-ին «Նորավանքյան ընթերցումների» շրջանակում անցկացրին Կլոր սեղան երիտասարդ միջազգայնագետների, տնտեսագետների և քաղաքագետների համար «Հայաստանը, Եվրասիական ինտեգրումը և գլոբալ մարտահրավերները» թեմայով։
Զեկույցով հանդես եկավ «Նորավանք» ԳԿՀ գործադիր տնօրեն Գագիկ Հարությունյանը, ով դասախոսություն կարդաց «Տեղեկատվական գործողություններ. պատմություն և արդիականություն» թեմայով։
Բանախոսը նշեց, որ տեղեկատվական պատերազմներն ու գործուղությունները և դրանց նշանակությունը ժամանակակից քաղաքականությունում այսօր լայն քննարկումների տեղիք են տալիս։ Պատմական էքսկուրս կատարելով Հին Հունաստան՝ Գ.Հարությունյանը ներկայացրեց ներկայիս «տեղեկատվական իրողությունների» էվոլյուցիան։

АРМЕНИЯ, ЕВРОИНТЕГРАЦИЯ И ГЛОБАЛЬНЫЕ ВЫЗОВЫ (видео)
Научно-образовательный фонд «Нораванк» и Евразийский экспертный клуб 22 мая в рамках «Нораванковских чтений» организовали Круглый стол на тему «Армения, Евроинтеграция и глобальные вызовы» для молодых международников, экономистов и политологов.
С докладом на тему «Информационные операции: история и современность» выступил исполнительный директор НОФ «Нораванк» Гагик Арутюнян.
Докладчик отметил, что информационные войны и операции и их значение в современной политике дают повод для широких обсуждений. Сделав исторический экскурс в Древнюю Грецию, Г.Арутюнян представил эволюцию нынешних «информационных реалий».