Հորդանանի արևմտյան ափին իսրայելցի ուժայինները ձերբակալել են Համաս շարժման առաջնորդին
Հորդանանի արևմտյան ափին իսրայելցի ուժայինները ձերբակալել են պաղեստինյան իսլամիստների Համաս շարժման առաջնորդ Հասան Յուսեֆին: Այս մասին գրում է lenta.ru-ն` վկայակոչելով ЦАХАЛа-ին:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` Հ. Յուսուֆը մեղադրվում է Իսրայելում ընթացիկ ահաբեկչության ալիքի հրահրման մեջ:
Տեղեկացվում է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակը գործել է ներքին անվտանգության ծառայության հետ համատեղ: Ձերբակալությունը կատարվել է Բեթունիում` Ռամալահից հարավ-արևմուտք ընկած տարածքում:
Համաձայն հրապարակված տեղեկատվության` Հ. Յուսեֆի ձերբակալության մասին որոշումը կայացվել է վերջին շաբաթների ընթացքում վերջինիս կողմից արված հայտարարությունների պատճառով:
Նշվում է, որ Հ. Յուսուֆը հրապարակայնորեն  խրախուսել և բարձր է գնահատել իսրայելցիների վրա կատարված հարձակումները:

Израильские силовики арестовали лидера ХАМАС на Западном берегу реки Иордан
На Западном берегу реки Иордан израильские силовики арестовали лидера движения палестинских исламистов ХАМАС Хасана Юсефа. Его обвиняют в подстрекательстве нынешней волны террора, передает пресс-служба lenta.ru.
Сообщается, что силы Армии обороны Израиля действовали совместно с ШАБАК (служба внутренней безопасности — прим. «Ленты.ру»). Арест был совершен в Бетунии, к юго-западу от Рамаллы
Согласно опубликованной информации, решение об аресте было принято в связи с высказываниями, сделанными Юсуфом за последние недели. «Он публично поощрял и восхвалял нападения на израильтян», — говорится на сайте.