Իտալական բանտերից մեկում այսուհետ կարելի է ճաշակել եղնիկի մսով և թռչնամսով ուտեստներ
Միլանում գործող Բոլլատե բանտի շենքում բացվել է InGalera ռեստորանը: Այս մասին գրում է lenta.ru-ն` վկայակոչելով «Италия по-русски»-ին:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` ռեստորանի ղեկավարությունը վստահվել է բանտարկյալներին:
Ռեստորանում աշխատելու համար հրավիրել են երկու շեֆ-խոհարարների, իսկ մատուցողների աշխատանքը կկատարեն այն բանտարկյալները, ովքեր չունեն վատ սովորություններ և կախվածություններ:
Բանտի տնօրեն Մասիմո Պարիզին նշել է, որ ռեստորանի առաքելություն է բանտարկյալներին հնարավորություն տալ վերադարձնելու հասարակության հետ շփումը. «Ես ակնկալում եմ, որ ազատ արձակվելուց հետո ձերբակալվածներն այլևս հանցագործություններ չեն կատարի»,- ասել է նա:
Տեղեկացվում է, որ ռեստորանի այցելուները  կկարողանան ճաշակել  շագանակ և եղնիկի մսով ու կոնյակով պապպարդելլե, թռչնամիս հաղարջի սոուսով:

• 04-11-2015 18:16:09   | Италия  |  Общество
В Милане в здании действующей тюрьмы Боллате открылся ресторан InGalera. Об этом сообщает lenta.ru. Руководство заведением поручено заключенным.
В команду пригласили двух шеф-поваров. Отмечается, что официантами в ресторане трудятся заключенные. Это работу доверяют тем, у кого нет вредных привычек и зависимостей.
Директор тюрьмы Массимо Паризи отметил, что миссия ресторана — дать заключенным шанс вернуть контакт с обществом. «Я ожидаю, что задержанные после освобождения не совершат других преступлений», — добавил он.
Гости заведения могут попробовать каштаны и паппарделле с олениной и соусом бренди, дичь в смородиновом соусе и рулеты из маринованного лосося. Средняя стоимость одного блюда составляет 12 евро.