Հարբած ֆինլանդացին կրակ է բացել փախստականների ճամբարի մոտ
Ֆինլանդիայի հարավում գտնվող Էսպո քաղաքի բնակիչը կրակ է բացել փախստականների համար նախատեսված «Ռիննեկոտի» տեղական կենտրոնի մոտ: Ինչպես տեղեկացնում է lenta.ru-ն՝ վկայակոչելով Yle-ին, միջադեպը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 14-ին՝ շաբաթ երեկոյան:
Կրակ բացած 47-ամյա տղամարդը գտնվել է ալկոհոլի ազդեցության տակ: Նրա խոսքերով,  նա ցանկացել է զվարճանալ, ուստի կրակել է ատրճանակից:
Դեպքի վայր է ժամանել ոստիկանությունը և ձերբակալել տղամարդուն: Իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները պարզել են, որ հանցագործը օդ է կրակել և իր մոտ գտնվողներից ոչ ոք չի տուժել:
Նույն օրը մեկ այլ միջադեպ է տեղի ունեցել Լահթի քաղաքի «Հեննալա» կենտրոնում: Նշվում է, որ անհայտ անձիք աղյուսներով կոտրել են երեք պատուհան: Այդ ընթացքում շենքում մի քանի մարդ է եղել, սակայն ոչ ոք չի վիրավորվել:

Пьяный финн открыл стрельбу возле лагеря беженцев
Житель города Эспоо, расположенного на юге Финляндии, открыл стрельбу рядом с местным центром размещения беженцев «Риннекоти», сообщает lenta.ru. Инцидент произошел вечером в субботу, 14 ноября.
47-летний мужчина находился в состоянии алкогольного опьянения. По его словам, он хотел повеселиться и произвел выстрел из пистолета.
Прибывшая на место происшествия полиция задержала мужчину. Сотрудники правоохранительных органов установили, что нарушитель выстрелил в воздух, никто из находившихся рядом не пострадал.
Другой инцидент произошел в тот же день в центре «Хеннала» в Лахти. Неизвестные, по данным Yle, кирпичами разбили три окна. В это время в здании находились несколько человек, они не пострадали.