Ռուսաստանի պատժամիջոցների պատճառով Թուրքիայում ուղևորաշրջանառությունը կնվազի մինչև 70 տոկոս
Դեպի Թուրքիա ռուսների այցերի սահմանափակումները կարող են հանգեցնել մինչև 70 տոկոս ուղևորափոխադրումների կրճատման:
Ինչպես տեղեկացնում է gazeta.ru-ն` հղում անելով  tass.ru-ին, այս մասին հաղորդել է   Ռուսաստանի տուրօպերատորների ասոցացիայի փոխնախագահ Դմիտրի Գորինը:
Նրա  փոխանցմամբ, այս պահին Թուրքիայում է մնացել մոտ 500 ռուս զբոսաշրջիկ:
«Մենք հիմա չենք խոսում ուղևորների մասին, քանի որ կանոնավոր ուղևորափոխադրումների անկումն էական է, մեր գնահատմամբ`  ոչ տուրիստական տոմսերի քանակը կազմում է մոտ 150 հազար»,- ասել է Դ. Գորինը հավելելով, որ այդ թվում ներառված են նաև տարանցիկ ուղևորափոխադրումները:

• 04-12-2015 19:04:54   |   |  Экономика
Ограничения на поездки россиян в Турцию приведут к сокращению пассажиропотока в эту страну на 70%, передает gazeta.ru со ссылкой на вице-президента Ассоциации туроператоров России (АТОР) Дмитрия Горина.
«По нашим оценкам, направление очень сильно просядет, падение будет 70% как минимум от того, что было», — сказал он.
По словам Горина, сейчас в Турции осталось около 500 человек — туристов.
«Мы сейчас не говорим о пассажирах, так как регулярный пассажиропоток очень существенный, по нашим оценкам, глубина продаж по не туристическим билетам составляет около 150 тыс. билетов. Это включая транзитного пассажира, который через Стамбул путешествует в другие страны. Сам Стамбул очень сильно падает, мы констатируем 50% падение именно индивидуальных поездок в Турцию», — отметил Горин.