Էդվարդ Նալբանդյանի նախագահությամբ կայացել է ՀԱՊԿ արտգործնախարարների խորհրդի նիստը
Դեկտեմբերի 21-ին ԱԳ նախարար, ՀԱՊԿ արտգործնախարարների խորհրդի նախագահ Էդվարդ Նալբանդյանի նախագահությամբ կայացավ կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի նիստը։
Նախարարներն անդրադարձան Հավաքական անվտանգության խորհրդի` 2015թ. սեպտեմբերյան նստաշրջանի որոշումների կատարման ընթացքին։ Նիստին հավանություն տրվեցին օրվա երկրորդ կեսին կայանալիք Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի օրակարգում ներառված մի շարք փաստաթղթերի նախագծերի։
ՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարները համաձայնություն տվեցին Հավաքական անվտանգության խորհրդի՝ միջազգային ահաբեկչությանը հակազդեցության վերաբերյալ հայտարարության նախագծին։
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան նիստի մասնակիցներին զեկուցեց կազմակերպության ընթացիկ գործունեության, համագործակցության շրջանակներում արձանագրված արդյունքների մասին։ Հանդիպման օրակարգում էին ՀԱՊԿ մշտական գործող մարմինների պաշտոնատար անձանց ռոտացիային առնչվող հարցեր։

Под председательством министра иностранных дел Эдварда Налбандяна состоялось заседание Совета министров иностранных дел ОДКБ
• 21-12-2015 13:56:23   | Армения  |  Политика
21-го декабря под председательством министра иностранных дел, председателя Совета министров иностранных дел Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Эдварда Налбандяна состоялось заседание СМИД организации.
Министры  коснулись хода осуществления решений сентябрьской сессии 2015г. Совета коллективной безопасности. В ходе заседания был одобрен ряд проектов документов, включенных в намеченную на вторую половину дня повестку дня заседания Совета коллективной безопасности.
Министры иностранных дел стран ОДКБ согласовали проект заявления Совета коллективной безопасности по противостоянию международному терроризму.
Генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа представил участникам доклад о текущей деятельности организации, достигнутых результатах в рамках сотрудничества.  На повестке дня встречи были вопросы, относительно ротации должностных лиц уставных органов ОДКБ.