Դեսպան Հովհաննիսյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց ԱՄՆ Նախագահ Բարաք Օբամային
Հունվարի 28-ին դեսպան Գրիգոր Հովհաննիսյանը իր հավատարմագրերը հանձնեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Բարաք Օբամային:
Նախագահ Օբաման շնորհավորեց դեսպան Հովհաննիսյանին հավատարմագրման կապակցությամբ և համոզմունք հայտնեց, որ դեսպան Հովհաննիսյանի փորձառությունները օգտակար կլինեն հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ներկա փուլում երկու պետությունների բարեկամությունն էլ ավելի խորացնելու և ընդլայնելու առումով:
Դեսպան Հովհաննիսյանը փոխանցեց ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ողջույններն ու ջերմ բարեմաղթանքները: Նա նաև նշեց, որ Նախագահ Սարգսյանն ներկա կգտնվի այս տարի Վաշինգտոնում անցկացվող Միջուկային անվտանգության գագաթաժողովին, ինչի համար Նախագահ Օբաման հայտնեց իր երախտագիտությունը՝ միաժամանակ բարձր գնահատելով Հայաստանի հանձնառությունը միջուկային անվտանգության այս նախաձեռնությանը:
Իր ուղերձում նախագահ Օբաման նշեց, որ 2015թ. Հայաստանում ԱՄՆ ներդրումների ծավալի պատմական մակարդակի բարձրացումը միայն սկիզբն է մեծածավալ առևտային ու ներդրումային կապերի, որոնք առանցքային նշանակություն ունեն ինչպես Հայաստանի, տարածաշրջանի համար, այնպես էլ՝ դրանից դուրս:

Ambassador Hovhannissian presented his credentials to the U.S. President Barack Obama
On January 28, Ambassador Grigor Hovhannissian presented his letters of credence to the President of the United States of America Barack Obama.
President Obama congratulated Ambassador Hovhannissian on the occasion of his accreditation and expressed confidence that at the current junction of bilateral relations Ambassador Hovhannissian, through his experience, will contribute to further strengthening of the friendship between ‪Armenia‬ and the ‎United States‬.
Ambassador Hovhannissian conveyed to President Obama the greetings and warm wishes of the President of Armenia Serzh Sargsyan, who will be attending the upcoming Nuclear Security Summit in Washington, DC. President Obama expressed his gratitude for Armenia's participation and highly valued the commitment of Armenia to this nuclear security initiative.
In his address President Obama express hope that the historic level of U.S. investment in Armenia in 2015 is just the beginning of expanded trade and investment ties, which are of vital significance to Armenia, the Caucasus, and beyond.