Իսրայելը խստացնում է ահաբեկչության դեմ պայքարի միջոցառումները
Իսրայելի իշխանությունները ծրագրում են խստացնել միջոցառումներն ահաբեկչության դեմ պայքարում: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` Երուսաղեմում նման քայլի դիմել են Թել Ավիվում հունիսի 8-ին կատարված ահաբեկչությունից հետո:
Յաթա պաղեստինյան գյուղի բնակիչները` Մուհամեդը և Հալիդ Մահամրեն զինված լինելով հրաձիգերով և դանակներով կրակ են բացել երկրի
Գլխավոր շտաբի և պաշտպանության նախարարությունից ոչ հեռու տեղակայված «Սարոնա» առևտրի և զվարճանքի կենտրոնի այցելուների ուղղությամբ:
Հարձակման արդյունքում զոհվել է չորս իսրայելացի, ևս 16-ը հոսպիտալացվել են տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով:
«Մենք ոչ ոքի խորհուրդ չենք տալիս փորձել մեր համբերությունը»,- հայտարարել է պաշտպանության նախարար Ավիգդոր Լիբերմանն ահաբեկչության վայրում` հավելելով, որ իսրայելական պետության դեմ ահաբեկչական գործունեության հետ ուղիղակի կամ անուղղակի կապ ունեցողներն արժանի պատիժ կկրեն:
Թել Ավիվում կատարված ահաբեկչությունից մի քանի ժամ հետո իսրայելական բանակն ամբողջությամբ շրջափակել է Յաթա բնակավայրը:

Израиль ужесточает меры по борьбе с терроризмом
Власти Израиля планируют ужесточить меры по борьбе с терроризмом. На такой шаг в Иерусалиме пошли после теракта, совершенного в центре Тель-Авива 8 июня.
Около половины десятого вечера Мухамад и Халид Махамрэ, жители палестинской деревни Ятта неподалеку от Хеврона, вооруженные автоматами и ножами, открыли огонь по посетителям торгово-развлекательного центра "Сарона", расположенного рядом с министерством обороны и Генеральным штабом.
В результате нападения погибли четверо израильтян, еще 16 человек были доставлены в больницы с ранениями различной степени тяжести.
"Мы никому не рекомендуем испытывать наше терпение, - заявил на месте теракта в Тель-Авиве министр обороны Авигдор Либерман. - Все, кто имеют прямое или косвенное отношение к террористической деятельности против еврейского государства, понесут заслуженное наказание".
Уже через несколько часов после нападения в Тель-Авиве израильская армия ввела режим полной блокады деревни Ятта. Параллельно министерство обороны аннулировало десятки тысяч разрешений на въезд палестинцев на территорию Израиля. Сообщается, что в район Хеврона стянуты дополнительные воинские подразделения.