Բակո Սահակյանն այցելել է ՀՀ վաստակավոր նկարիչ Կարեն Գրիգորյանի՝ ԼՂՀ անկխության 25-ամյակին նվիրված անհատական ցուցահանդես
• 16-09-2016 18:47:39   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մշակույթ
Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 16-ին այցելել է ՀՀ վաստակավոր նկարիչ Կարեն Գրիգորյանի՝ ԼՂՀ  անկխության 25-ամյակին նվիրված անհատական ցուցահանդես:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման միջոցառումների անցկացումը՝ ընդգծելով շրջադարձային պատմական իրադարձություններին վերաբերող մնայուն արժեքների ստեղծումը:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

• 16-09-2016 18:47:39   |   |  Культура
16 сентября Президент Бако Саакян посетил персональную выставку заслуженного художника Республики Армения Карена Григоряна, посвященную 25-летию независимости Нагорно-Карабахской Республики.
Глава государства отметил важность проведения подобных мероприятий, подчеркнув необходимость создания незыблемых ценностей, касающихся важных исторических событий.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, другие должностные лица.