Բակո Սահակյանն այցելել է ՀՀ վաստակավոր նկարիչ Կարեն Գրիգորյանի՝ ԼՂՀ անկխության 25-ամյակին նվիրված անհատական ցուցահանդես
• 16-09-2016 18:47:39   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մշակույթ
Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 16-ին այցելել է ՀՀ վաստակավոր նկարիչ Կարեն Գրիգորյանի՝ ԼՂՀ  անկխության 25-ամյակին նվիրված անհատական ցուցահանդես:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման միջոցառումների անցկացումը՝ ընդգծելով շրջադարձային պատմական իրադարձություններին վերաբերող մնայուն արժեքների ստեղծումը:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan attended the exhibition of Honored Artist of the Republic of Armenia Karen Grigorian devoted to the 25th anniversary of the NKR proclamation
• 16-09-2016 18:47:39   |   |  Culture
On 16 September President Bako Sahakyan attended the exhibition of Honored Artist of the Republic of Armenia Karen Grigorian devoted to the 25th anniversary of the NKR proclamation.
The Head of the State highlighted holding such events underlining the creation of lasting values relating to crucial historical events.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan and other officials were present at the event.