Հերթական Բաց դռների օրը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հերթական Բաց դռների օրն էր կազմակերպել՝ այս անգամ՝ Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի երրորդ կուրսի Մարքեթինգի, Կառավարման և Ֆինանսների ֆակուլտետների ուսանողների համար:
Ուսանողների հանդիպումը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ կազմակերպվել էր համալսարանի նախաձեռնությամբ՝ «Անհատական և մասնագիտական նախագիծ» դասընթացի շրջանակում: Ուսումնական ծրագրում ներառված նոր դասընթացի նպատակն է ուսանողներին անհրաժեշտ հմտություններ և ունակություններ փոխանցել՝ հետագայում արդյունավետ կերպով աշխատաշուկա մուտք գործելու համար:
Երիտասարդների խնդրանքով Ռալֆ Յիրիկյանը պատմել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գործունեության, կառուցվածքի, առաքելության և արժեհամակարգի մասին, ինչպես նաև ծանոթացրել է պրակտիկայի կամ աշխատանքի համար դիմելու ընթացակարգերին և նշել դիմորդից ակնկալվող հմտություններն ու նրան ներկայացվող պահանջները:
«Նույնիսկ ամենախելացի ու ամենատաղանդավոր երեխաներն իրենց հնարավորությունները դրսևորելու համար աջակցության և ուղղորդման կարիք ունեն: Մասնագիտական զարգացման և կատարելագործման դժվարին ուղին լի է բազմաթիվ խոչընդոտներով, որոնցից շատերից կարելի է խուսափել՝ հետևելով այդ ճանապարհն արդեն անցած փորձառու մասնագետների խորհուրդներին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը պատրաստակամ է ձեռք մեկնել երիտասարդներին՝ կիսվել նրանց հետ ավելի քան 10 տարիների ընթացքում կուտակած փորձով, ինչպես նաև հնարավորություն ընձեռել պրակտիկայի ընթացքում ձեռք բերելու անհրաժեշտ հմտություններ և գործնական գիտելիքներ, ինչը կօգնի նրանց ավելի մրցունակ լինել աշխատաշուկայում»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

• 17-10-2016 17:53:09   | Armenia  |  Organizations
VivaCell-MTS has organized just another Open Doors Day, this time, for the third year students of the Marketing, Governance and Finances Departments of the French University in Armenia.
The meeting of the students with VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian has been organized on the initiative of the French University in Armenia, in the frames of the “Individual and Professional Project” course. The new course added to the curriculum is aimed at providing necessary skills and competence to students to ensure their smooth transition to the job market after graduation.
On the request of the students, Ralph Yirikian told about the activities, structure, mission, and value system of VivaCell-MTS. He also acquainted them with the procedures for applying to internship or job positions and with the required skills and qualifications.
“Even the smartest and most talented students need support and guidance for reaching their full potential. The road to professional development and growth is full of obstacles, which can be avoided, if one follows the advice of experienced specialists, who have already been through those hardships. VivaCell-MTS is willing to support the students by sharing the experience gained in the course of 10 years, as well as giving an opportunity to acquire necessary skills and practical knowledge during the internship, which will help them to gain competitive advantage in the job market,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.