Սիրիական ընդդիմությունն ընդունել է Հալեպի արևելքում տեղեկայված երկու շրջանների կորուստը
Սիրիական զինված ընդդիմությունն ընդունել է Շար և Քարմ էլ Ջեբել շրջաների կորուստը` սիրիական Հալեպ քաղաքի արևելքում տեղակայված:
tass-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտարարել է «Ջեբհաթ աշ-Շամյա» զինված իսլամիստների կոալիցիայի ներկայացուցիչը:
Նշվում է, որ սիրիական խոշոր Հալեպ քաղաքի արևմտյան հատվածը գտնվում է Սիրիայի կառավարական ուժերի վերահսկողության տակ, իսկ արևելյան հատվածը` մասամբ զինված տարբեր խմբավորումների, այդ թվում նաև «Ջեբհաթ ան-Նուսրա» ահաբեկչական խմբավորման: Սիրիական բանակը շրջափակել է նրանց` ստիպելով ահաբեկիչներին լքել քաղաքը:

• 05-12-2016 16:21:28   | Сирия  |  Общество
Вооруженная сирийская оппозиция признала потерю районов Шаар и Карм-эль-Джебель на востоке сирийского города Алеппо. Об этом, как сообщило агентство Reuters, заявил представитель вооруженной коалиции исламистов "Джебхат аш-Шамия".
"Можно считать, что мы потеряли Карм-эль-Джабель и Шаар", - сказал агентству представитель группировки.
Западная часть Алеппо, крупнейшего города Сирии, находится под контролем правительственных сил САР. Восточную частично удерживают различные вооруженные формирования, в том числе боевики террористической группировки "Джебхат ан-Нусра" (запрещена в РФ). Сирийская армия блокирует их, вынуждая покинуть город.