Մարդու իրավունքների պաշտպանը հանդիպել է ունեցել Լեհաստանի Հանրապետության դեսպանի հետ
Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հունվարի 18-ին ընդունել է Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Եժի Մարեկ Նովակովսկիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում համագործակցության հարցեր,  ինչպիսիք են երեխաների իրավունքների պաշտպանության, կոռուպցիայի դեմ պայքարում Մարդու իրավունքների պաշտպանի դերին և ազատազրկման վայրերում իրավունքների պաշտպանությանը վերաբերող և այդ ոլորտներում հասարակության իրազեկվածությունը բարձրացնող միջոցառումներ կազմակերպելու հարցերը:
Հանդիպման ժամանակ առաջարկվել է Դեսպանի միջնորդությամբ ապահովել համագործակցությունը երկու երկրների մարդու իրավունքների հաստատությունների միջև: Հանդիպման ավարտին կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել խթանել երկկողմ համագործակցությունը՝ դարձնելով այն շարունակական:

The Human Rights Defender had a meeting with the Ambassador of the Republic of Poland
On January 18, the Human Rights Defender Arman Tatoyan had a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland Jerzy Marek Nowakowski.
Within the meeting the cooperation issues in the field of human rights protection were discussed, particularly, issues related to the protection of children rights, the role of the Human Rights Defender in combating corruption, human rights at the places of deprivation of liberty, as well as the raising of public awareness in these areas.
During the meeting the establishment of the cooperation with the human rights institutions of two countries under the patronage of the Ambassador was proposed. At the end of the meeting the parties expressed their willingness to enhance the bilateral cooperation and make it continuous.