«Մատչելի կապի օպերատոր» անվանակարգում մրցանակը՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը «Մատչելի վայրեր» 2017 մրցանակաբաշխության շրջանակում հաղթող է ճանաչվել «Մատչելի կապի օպերատոր» անվանակարգում և արժանացել է պարգևի՝ որպես մատչելի սպասարկման սրահներ ունեցող ընկերություն:
«Մատչելի վայրեր» մրցանակաբաշխությունն իրականացվել է «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց ներառման հնարավորությունների խթանում և մասնակցայնության ընդլայնում» ծրագրի շրջանակում՝ հանրությանը մատչելի վայրերի մասին իրազեկելու և մատչելի ենթակառուցվածքներ ու ծառայություններ ունեցող կազմակերպություններին խրախուսելու նպատակով:
Ծրագրի շրջանակում պարգևատրված՝ տարբեր ոլորտներ ներկայացնող 10 կառույցների շարքում ևս մրցութային հանձնաժողովն առավելապես մատչելի է համարել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ծառայություններն ու շենք-շինությունները:
Կարևորելով ֆիզիկական մատչելիության, տեղաշարժման խնդիրը՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր 11-ամյա գործունեության ընթացքում դրսևորել է հատուկ մոտեցում. ընկերությունը Հայաստանի քաղաքներում և գյուղական համայնքներում գործող իր սպասարկման կենտրոնները կահավորել է մատչելի հնարավորություններով՝ տեղաշարժման խնդիրներ ունեցող մարդկանց հարմարավետությունն ապահովելու նպատակով:
«Մատչելի վայրեր» մրցանակաբաշխությունն անց է կացվել «Հայկական ճամբար» հասարակական կազմակերպության՝ ԱՄՆ պետքարտուղարության  հասարակության հետ կապերի գրասենյակի ֆինանսավորմամբ, որի ընթացքում ցուցադրվել է նաև ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մատչելիության բաղադրիչները ներկայացնող տեսանյութ:

• 02-03-2017 11:51:08   | Armenia  |  Organizations
In the framework of “Accessible places” award 2017, VivaCell-MTS has been nominated as “Accessible Mobile Operator” and received an award for having the accessible service centers.
The “Accessible places” award ceremony took place within the framework of "Promoting Participation and the Expansion of Inclusion Opportunities for Disabled Persons" project. The aim of the ceremony is to raise awareness among the public on information about accessible places and encourage the companies that provide accessible infrastructure and services in Armenia.
During the event, the jury as most accessible recognized services and buildings of 10 public and private institutions in various spheres of public importance, including VivaCell-MTS.
Throughout the 11 years of operation, VivaCell-MTS has given a significant importance to physical accessibility issue in Armenia, thus, designing a unique approach for meeting the needs and comfort of people with disabilities through equipping its service centers all around Armenia and rural communities with accessible facilities.
«Accessible places» Award Ceremony is held by "Armenian Camp" NGO and by the support of US Department of State Public Affairs Section. During the ceremony, a short video clip was introduced to the public featuring the accessible components of VivaCell-MTS.