ԱԳ նախարարի գլխավորած պատվիրակության այցը Հարավային Օսիա
Ապրիլի  21-22  Հարավային   Օսիայի   Հանրապետությունում (Ալանիա Պետություն) էր  գտնվում  Արցախի Հանրապետության  (Լեռնային   Ղարաբաղի   Հանրապետության) պատվիրակությունը՝   արտաքին   գործերի  նախարար   Կարեն Միրզոյանի գլխավորությամբ։
Ապրիլի 21-ին Արցախի պատվիրակությունը մասնակցել է Հանրապետության   նորընտիր   նախագահ   Անատոլի Բիբիլովի   երդմնակալության  արարողությանը։ Կարեն Միրզոյանը նրան է փոխանցել  Արցախի Հանրապետության   նախագահ   Բակո   Սահակյանի   շնորհավորանքներն   ու բարեմաղթանքները։
Այցի շրջանակներում Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը հանդիպել է Հարավային Օսիայի  արտաքին   գործերի   նախարար   Մուրատ   Ջիոևի   հետ։ Հանդիպմանը քննարկվել   են   երկու   երկրների   արտաքին   քաղաքական գերատեսչությունների   փոխգործակցությանն   առնչվող   հարցեր, անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին:

Визит возглавляемой министром иностранных дел делегации в Южную Осетию
21-22 апреля делегация Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) во главе с министром иностранных дел Кареном Мирзояном посетила Республику Южная Осетия (Государство Алания).
21 апреля делегация приняла участие в церемонии инаугурации новоизбранного Президента Республики Анатолия Бибилова. Карен Мирзоян передал ему поздравления и наилучшие пожелания Президента Республики Арцах Бако Саакяна.
В рамках визита состоялась встреча главы МИД Арцаха с министром иностранных дел Южной Осетии Муратом Джиоевым, в ходе которой были обсуждены вопросы сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами двух стран и затронуты региональные процессы.