ԱԳ նախարարի գլխավորած պատվիրակության այցը Հարավային Օսիա
Ապրիլի  21-22  Հարավային   Օսիայի   Հանրապետությունում (Ալանիա Պետություն) էր  գտնվում  Արցախի Հանրապետության  (Լեռնային   Ղարաբաղի   Հանրապետության) պատվիրակությունը՝   արտաքին   գործերի  նախարար   Կարեն Միրզոյանի գլխավորությամբ։
Ապրիլի 21-ին Արցախի պատվիրակությունը մասնակցել է Հանրապետության   նորընտիր   նախագահ   Անատոլի Բիբիլովի   երդմնակալության  արարողությանը։ Կարեն Միրզոյանը նրան է փոխանցել  Արցախի Հանրապետության   նախագահ   Բակո   Սահակյանի   շնորհավորանքներն   ու բարեմաղթանքները։
Այցի շրջանակներում Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը հանդիպել է Հարավային Օսիայի  արտաքին   գործերի   նախարար   Մուրատ   Ջիոևի   հետ։ Հանդիպմանը քննարկվել   են   երկու   երկրների   արտաքին   քաղաքական գերատեսչությունների   փոխգործակցությանն   առնչվող   հարցեր, անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին:

• 25-04-2017 11:47:42   |   |  Press release
On April 21-22, the delegation of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic), headed by Foreign Minister Karen Mirzoyan, was on a visit to the Republic of South Ossetia (State of Alania).
On April 21, the delegation participated in the ceremony of inauguration of the newly elected President of the Republic, Anatoly Bibilov. Karen Mirzoyan conveyed to him Artsakh President Bako Sahakyan’s congratulations and best wishes.
In the frameworks of the visit, the Foreign Minister of Artsakh met with Minister of Foreign Affairs of South Ossetia Murat Jioev. The sides discussed issues related to the cooperation between the Foreign Ministries of the two countries and touched upon regional developments.