Փոթորկի հետևանքով Մոսկվայում զոհերի թիվը հասել է 14-ի
Մոսկվայում և Մերձմոսկվայում երեկ տեղի ունեցած փոթորկի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 14-ի, որից 11-ը՝ զոհվել են Մոսկվայում, իսկ 3-ը՝ Մերձմոսկվայում։
Korrespondent-ի փոխանցմամբ՝ Մոսկվայի Առողջապահական գերատեսչության տվյալներով՝ փոթորկի արդյունքում տուժել է 150 մարդ, որից 108-ը դեռ շարունակում են մնալ հիվանդանոցներում։ Նրանք ստացել են քերծվածքներ, կոտրվածքներ, գլխուղեղային և ողնոշարային վնասվածքներ։
Վերոնշյալ գերատեսչության ղեկավար Ալեքսեյ Խրիպունի խոսքերով՝ տուժածների թվում 20-ից ավելի երեխաներ կան։
ՌԴ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության տվյալներով՝ Մոսկվայում փոթորիկն  արմատախիլ է արել 3500 ծառեր, վնասվել են 140 բազմահարկ շենքերի տանիքներ, ինչպես նաև 1500-ից ավելի մեքենաներ։

В Москве число жертв урагана выросло до 14
Число погибших в результате урагана в Москве и Подмосковье выросло до 14, сообщили в Следственном комитете России. В Москве погибли 11 человек, в области – трое.
По данным департамента здравоохранения Москвы, в результате урагана пострадали 150 человек, 108 из которых остаются в больницах. Они получили ушибы, ссадины, переломы, черепно-мозговые травмы, а также травмы позвоночника.
По словам главы департамента Алексея Хрипуна, среди пострадавших – более 20 детей.
По данным МЧС, ураганом в Москве оказались повалены более 3500 деревьев, повреждены кровли 140 многоэтажных жилых домов и административных зданий, получили повреждения свыше 1500 машин.
Ураган обесточил более 300 населенных пунктов в Московской, Рязанской и Тульской областях, 16500 жилых домов, в которых проживают более 44000 человек, и 1375 дачных домов.