ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հյուրընկալել է «Դեպի Հայք» հիմնադրամի երիտասարդ կամավորներին
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը հյուրընկալել է աշխարհի մի շարք երկրներից ժամանած 20-ից 32 տարեկան հայ երիտասարդ կամավորների: Երիտասարդների հանդիպումը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ ավելի է ոգևորել վերջիններիս՝ հայրենիքը և սեփական արմատները բացահայտելու ցանկությունը: Երկխոսության ընթացքում, Ռալֆ Յիրիկյանը կամավորներին ծանոթացրել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կարևոր ձեռքբերումներին: Կամավորները ծանոթացել են նաև ընկերության հիմնարար արժեքներին, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականությանն ու խորհուրդներ ստացել բիզնեսի ճիշտ կառավարման գործիքների վերաբերյալ:
«Հաջողության հասնելու համար պետք է ունենալ հստակ տեսլական՝ նպատակների ու դրանց հասնելու քայլերի վերաբերյալ, լինել համբերատար, պատասխանատու և առաջնորդվել ձևավորված արժեհամակարգով և թիմային աշխատանքով: Սա հատկանշական է ոչ միայն բիզնես ոլորտում, այլև՝ ցանկացած մասնագիտական ուղղվածության մեջ», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ֆրանսիայից, Արգենտինայից, Բրազիլիայից, ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Սիրիայից, Ավստրալիայից և Կանադայից ժամանած 20 երիտասարդ կամավորները կիսվել են իրենց տպավորություններով, ինչպես նաև ներկայացրել իրենց դիտարկումները՝ Հայաստանի տնտեսական և հասարակական հարաբերությունների վերաբերյալ և այլ հարցերի շուրջ: Հանդիպումն ուղեկցվել է հետաքրքիր հարց ու պատասխանով, քննարկումներով և ավարտվել շրջայցով՝ ընկերության գլխամասային գրասենյակով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ողջունում և բարձր է գնահատում երիտասարդ սփյուռքահայ կամավորների՝ հայրենիք ացելելու որոշումը և Հայաստանի տարբեր մարզերում կամավորական տարբեր նախագծերի մասնակցելու պատրաստակամությունը:
2004 թվականից ի վեր, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ «Դեպի Հայք» հիմնադրամը կազմակերպել է ավելի քան 47 երկրից Հայաստան ժամանած 1400 հայ մասնագետների կամավոր աշխատանքը` Հայաստանի տարբեր մարզերում:

VivaCell-MTS hosted a group of young volunteers of “Depi Hayk/Birthright Armenia”
VivaCell-MTS hosted a group of young Diaspora Armenians from different countries of age between 20 and 32 years. The meeting with VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian has inspired them, even more, to discover their Homeland from inside and get closer to their roots. Ralph Yirikian presented the major achievements of VivaCell-MTS. The volunteers got acquainted with the key values guiding the Company, the roadmap of Corporate Social Responsibility strategy and received valuable advice on successful business administration tools.
“In order to succeed, one needs to have a clear vision of the goals and the steps required for their achievement, needs to be patient, responsible, adhere to the values of the organization and appreciate team work. This is true not only for businesses but for any other professional sphere,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Twenty volunteers from France, Argentina, Brazil, the US, Russia, Syria, Australia, and Canada shared their impressions on Armenia and opinions on the economic issues and social life of the country. The meeting went in question-answer format, followed by discussions, and ended with a tour around VivaCell-MTS Headquarters.
VivaCell-MTS appreciates the decision of young Diaspora Armenians to visit their Homeland and participate in volunteering programs in different regions of Armenia.
Since 2004, with the support of VivaCell-MTS, Depi Hayk/Birthright Armenia has organized the volunteering experiences of nearly 1400 young Diaspora Armenians from 47 countries in various regions of Armenia.