Հրանուշ Հակոբյան. Փոքրիկ Լուարայի հետ է <br /> համայն հայության ոգին, բարոյական կորովն ու ջերմությունը<br />
Հրանուշ Հակոբյան. Փոքրիկ Լուարայի հետ է
համայն հայության ոգին, բարոյական կորովն ու ջերմությունը
• 17-11-2009 18:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ-ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը «Մանկական Եվրատեսիլ-2009» երգի փառատոնում Հայաստանը ներկայացնող Լուարային աջակցելու կոչով դիմել է աշխարհասփյուռ հայությանը, հույս հայտնելով, որ փառատոնի անցկացման օրը` նոյեմբերի 21-ը, «լինելու է օրը միասնության, համախմբվածության եւ հաղթանակի»: Ինչպես տեղեկացրեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունից, նախարարի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Դիմում եմ աշխարհասփյուռ հայերին, հեռու մոտիկ ազգակիցներին, հայրենակիցներին, բոլոր նրանց, ում հոգին վառվում է հայկականությամբ, բոլոր նրանց, ում սիրտը հպարտությամբ է լցված իր հայրենիքով, բոլոր նրանց, ում միտքը զբաղված է Հայաստանով, նաեւ նրանց, ում հայացքն ուղղված է Մայր Հայրենիքին: Դիմում եմ սիրով, հավատով եւ հույսով, քանի որ Լուարա Հայրապետյանը` մեր փոքրիկ եւ չքնաղ հայուհին, մեր պայծառ, քնքուշ դուստրն է եւ պատիվ ունի ներկայացնելու Հայաստանը «Մանկական Եվրատեսիլ-2009» երգի փառատոնում` «Բարսելոնա» ֆուտբոլային թիմին նվիրաված իր հաղթական երգով: Վստահ եմ, որ մեր տատիկ-պապիկներն ու ողջ աշխարհասփյուռ հայությունն անպայման կհամախմբվեն այդ օրը եւ կապացուցեն իրենց միասնականությունը` քվեարկելով մեր չքնաղ Լուարայի համար: Համոզված եմ, որ մեր տղամարդիկ, որ հպարտորեն ներկայացնում են հայերին աշխարհի տարբեր ծեգերում, ժամանակ կգտնեն զանգահարել մեր հրաշք դստեր համար: Գտնում եմ, որ հայ կանայք եւ աղջիկները համերաշխություն կցուցաբերեն եւ ձայն կտան իրենց կրտսեր քրոջը` Լուարային: Հաղթիր, սիրելի Լուարա, իսկ հաղթելու համար նախ պետք է հաղթել հոգով ու ոգով: Քո հաղթանակով դու ավելի կզորացնես հայ պատանիների եւ աղջիկների հայ լինելու զգացողությունը եւ հպարտությունը, մեր հավաքական արարման ոգին: Սիրելի Լուարա, քո թիկունքում կանգնած է Հայրենիքի եւ Սփյուռքի հայության` քեզ սատարող մի հզոր բանակ, քեզ հետ է համայն հայության Ոգին, բարոյական կորովն ու ջերմությունը: Մենք հավատում ենք քո ձիրքին ու տաղանդին: Ուժեղ եղիր, զորացիր հաղթանակով եւ զորացրու մեզ, սիրելի դուստր: Քեզ հետ է համայն հայության խանդավառությունը, սերը, հավատը: Սիրելի հայրենակիցներ, մենք Ոգու ժողովուրդ ենք: Ոգին է մեր դարավոր ընթացքի շարժիչ ուժը: Լուարա Հայրապետյանն այս պահին յուրովի իրականացնում է մեր երգի հաղթության առաքելություն: Եկեք միասնական կերպով 10 միլիոնանոց Հայկական աշխարհի բարոյական կորովն ու սերը, հավատն ու ուժը փոխանցենք մեր սքանչելի դստերը եւ միասին տոնենք հաղթանակը: Մենք հավատում ենք, որ նոյեմբերի 21-ը լինելու է օրը միասնության, օրը համախմբվածության, օրը հաղթանակի: Հարգանքներով` ՀՀ սփյուռքի նախարար` Հրանուշ Հակոբյան»

Hranush Hakobian: The spirit, moral power and warmth of<br /> all the Armenians are with little Laura <br />
Hranush Hakobian: The spirit, moral power and warmth of
all the Armenians are with little Laura
• 17-11-2009 18:30:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, NOVEMBER 17, NOYAN TAPAN - ARMENIANS TODAY. The RA Minister of Diaspora Ms. Hranush Hakobian has appealed to the Armenians around the world to support Laura who will represent Armenia at the Junior Eurovision 2009 Song Contest. The minister expressed a hope that November 21 - the day when the song contest will be held will "become a day of unity, solidarity and victory". According to the Ministry of Diaspora, Hranush Hakobian's message in particular reads: "I appeal to the Armenians around the world, our distant close relatives, our compatriots, all those whose souls burn with Armenian spirit, all those whose hearts are full of pride in the homeland, all those who are always with Armenia in their thoughts, and those whose look is directed towards the Mother Homeland. I appeal to you with love, faith and hope because Laura Hayrapetyan, a wonderful little Armenian girl is our bright and delicate daughter and she has the honor to represent Armenia at the Junior Eurovision 2009 Song Contest and sing her song dedicated to "Barcelona" football team. I am confident that our grandmothers and grandfathers and all the Armenians worldwide will unite on that day and will prove their unity by voting for our charming Laura. I am sure that our men who proudly present Armenians in various parts of the world will find time to call and vote for our child prodigy. I do believe that the Armenian women and girls will display solidarity and give their votes for their younger sister - Laura. Win, dear Laura, but in order to win, one must win first of all with one's heart and soul. Your victory will further strengthen the young Armenians' feeling of being an Armenian and their pride, our spirit of collective creative activity. Dear Laura, the Armenians from Homeland and the Diaspora support you, it is a powerful army of supporters, and the Spirit, moral power and warmth of all the Armenians are with you. We believe in your talent. Be strong, become stronger through your victory and make us stronger. The enthusiasm, love and faith of the whole Armenian people is with you. Dear compatriots, we are a nation of Spirit. The spirit has been a driving force throughout our centuries-old history. At this moment Laura Hayrapetian is carrying out a mission for the triumph of our song. Let's jointly convey the moral power and love of the 10-million Armenian world, its faith and strength to our wonderful daughter and gain a victory together. We do believe that the 21st of November will be a day of unity, a day of solidarity, and a day of victory. RA Minister of Diaspora Hranush Hakobian".