<Տիեռաս դե Արմենիա> ընկերությունը ներկայացրլ է <Կարաս> ապրանքանիշով նոր բարձրակարգ գինի. <Գրան Կարաս>-ը
• 14-09-2017 16:25:26   | Հայաստան  |  Կազմակերպություններ
Սեպտեմբերի 13-ին <Տիեռաս դե Արմենիա> ընկերությունը հանդիսավոր պայմաններում ներկայացրեց  <Կարաս> ապրանքանիշով նոր բարձրակարգ գինի. <Գրան Կարաս>-ը:
6200 տարվա հայկական գինեգործության ավանդույթները, բնակլիմայական առանձնահատկություններն ու 21-րդ դարի տեխնոլոգիաները հնարավորություն են տվել ստեղծելու հիրավի բացառիկ գինի: Այս գինին առաջիկայում իր տեղը կգրավի աշխարհի բարձրակարգ գինիների կողքին և գինու կոլեկցիոներների հավաքածուներում:  Նման հայկական գինու հայտնվելը կնպաստի շուկայի այս սեգմենտում հայկական գինիների ճանաչելիության բարձրացմանը:
ԿԱՐԱՍ -ի տնօրեն Խուլիանա Դել Ագիլա-Էռնեկյանն իր խոսքում նշեց, որ ԿԱՐԱՍ-ը ավելի քան 500 հոգու աշխատանքի, սիրո եւ նվիրվածության արդյունք է: Նա վստահություն հայտնեց, որ նաև <Գրան Կարասի> շնորհիվ, աշխարհում գինու շատ սիրահարներ և իրական գնահատողներ կիմանան հայկական գինու պատմության մասին և շատ շուտով Հայաստանն իր տեղը կգրավի աշխարհի գինեգործական քարտեզների վրա: «Այսօր մենք շատ ուրախ ենք, որ ներկայացնում ենք մեր նոր գինին, որն արտահանելու ենք ողջ աշխարհով մեկ՝ աշխարհին ներկայացնելով մեր պատմությունը: Գինին, որը ներկայացնում ենք, մեր 10 տարվա աշխատանքի արգասիքն է: Մենք պատրաստվում ենք սրանով դնել հայկական գինեգործության առաջընթացի նոր սկիզբը: Այն նաև 500 մարդու քրտնաջան աշխատանքի արդյունք է, և մենք շնորհակալ ենք նրանցից յուրաքանչյուրին իրենց կատարած աշխատանքի համար»,- ընդգծեց Խուլիանա Դել Ագիլա-Էռնեկյանը:

New Exclusive Wine from “KARAS”
In a solemn event on September 13, 2017 “Tierras de Armenia” CJSC launched its new wine of superior quality - the GRAN KARAS.
The Armenian winemaking traditions dating back 6200 years, the country’s climatic peculiarities and the state-of-the-art technology of the XXI century made it possible to create a truly exceptional wine. Quite soon this wine will find its place next to the world’s most valuable wines and in the collections of wine collectors. The arrival of an Armenian wine of such a high quality will also help to boost the recognition of Armenian wines in this segment of the market.
In her speech, Director of KARAS Ms. Juliana Del Aguila-Eurnekian mentioned that KARAS was the result of the hard work of over 500 men and women, who work with love and dedication. She expressed confidence that thanks to GRAN KARAS many wine connoisseurs and true wine lovers would soon learn about the Armenian wine history and in a little while Armenia would find its place on the wine maps of the world. “Today we are very happy to present our new wine, which is going to be exported throughout the world to show our history to the world. The wine we launch today is the product of our 10 years’ labor. With this wine we are going to start a new page in the progress of Armenian winemaking. It is also the result of the arduous work of 500 people, and we are grateful to each of them for their dedicated work,” Ms. Juliana Del Aguila-Eurnekian stressed.