ՀԿԵ-ն ավարտել է Հայկական ատոմակայան տանող երկաթուղային գծերի վերանորոգումը
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ մասնագետներն ավարտեցին դեպի Հայկական ատոմային էլեկտրակայան տանող Արմավիր-Արշալույս երկաթուղային հատվածի վերանորոգումը: Նշված գծերը չէին շահագործվում 2011 թվականից:
Վերանորոգման աշխատանքը, որը կատարում էին 33 երկաթուղային, սկսվեց հուլիսին: Արդյունքում վերականգնվել է 14 կմ գիծ, փոխվել 3,9 հազար կոճ:  Աշխատանքները տարվում էին հատուկ երկաթուղային տեխնիկայի կիրառմամբ:
Վերանորոգման ընթացքը ամեն շաբաթ հսկում էր հատուկ հանձնաժողովը՝ «ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Վալկոյի գլխավորությամբ:
Վերանորոգված հատվածն արդեն ստուգել է հատուկ չափող վագոնը, ենթակառուցվածքը պատրաստ է բեռներ ընդունել:
Այսպիսով, Ընկերությունն ավարտել է իր ենթակայության տակ գտնվող ենթակառուցվածքի արդիականացումը, իսկ ատոմակայանի տարածքով անցնող երկաթուղային գծերը վերանորոգում է ԱԷԿ-ի կողմից ներգրավված կապալառուն:

ЮКЖД завершила ремонт железнодорожных путей, ведущих к Армянской АЭС
Специалисты ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» уже завершили ремонт участка Армавир-Аршалуйс, ведущего к Армянской атомной электростанции и не использовавшегося с 2011 года. Ремонтные работы, в которых были задействованы 33 железнодорожника, начались в середине июля текущего года. В результате восстановлено 14 км пути, заменено 3,9 тыс шпал. Работы производились с применением мотовоза, средств механизации и иной спецтехники.
Осмотр и контроль за ходом восстановления еженедельно осуществляла комиссия под председательством генерального директора ЗАО «ЮКЖД» Сергея Валько.
По отремонтированному железнодорожному участку уже прошел с проверкой вагон-путеизмеритель, инфраструктура готова к приему грузов.
Таким образом, по состоянию на 8 сентября компания завершила ремонт инфраструктуры, находящейся на собственном балансе, ремонт же подъездных путей, находящихся на территории атомной станции, производится со стороны АЭС, силами привлеченных по итогам конкурса организациями.