Ucom-ը մրցութային կարգով աշխատանքի է ընդունել Պոլիտեխնիկական համալսարանի ուսանողների. (տեսանյութ)
Այսօր հանդիսավոր պայմաններում Ucom ընկերության և Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի կողմից կազմակերպված «Տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական ժամանակակից ցանցային տեխնոլոգիաներ» դասընթացը հաջողությամբ հաղթահարած ուսանողներն ավարտական հավաստագրեր են ստացել։ Լավագույններն արդեն աշխատում են Ucom ընկերության տեխնիկական վարչության մի շարք ստորաբաժանումներում։
Աշխատանքի ընդունված Ucom լաբորատորիայի 11 լավագույն սաները 6 շաբաթվա ընթացքում սերտել են 12 դասից բաղկացած ցանցային տեխնոլոգիաներին վերաբերող բազային գիտելիքները։ Ucom ընկերության տեխնիկական մասնագետի կողմից իրականացված դասընթացին մասնակցելու համար դիմել են Պոլիտեխնիկական համալսարանի 60 ուսանողներ, որոնցից հարցազրույցի հիման վրա ընտրվել են 15-ը։ Ավարտական քննությունը հաջողությամբ հաղթահարել են 11 հոգի, որոնցից 9-ը մարտ ամսվանից աշխատանքի են անցել Ucom ընկերության տեխնիկական վարչության մոնիտորինգի և տեխնիկական աջակցման ստորաբաժանումներում։
«Ucom-ը շարունակում է գործակցությունը Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի հետ կադրերի պատրաստման առումով։ Օրեր առաջ ավարտվեց Ucom լաբորատորիայի դասընթացն ուսանողների արդեն երկրորդ խմբի համար։ Մոտ 65 հոգուց ընտրվեցին 17-ը, քննությունը հաջողությամբ հաղթահարեցին 16-ը։ Մեր մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչությունն այսօրվանից կսկսի հարցազրույցների գործընթացը։ Լավագույնները կրկին կհամալրեն մեր գործընկերների շարքերը», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
«Եթե մենք դիմորդների համար այսօր այս գործառույթների իրականացման շրջանակում նշում ենք, որ Ucom-ը պատրաստ է ամեն տարի թվով 20 շրջանավարտի իր մոտ աշխատանքի ընդունել, ապա սա վկայում է այն մասին, որ կրթական մակարդակը մեզ մոտ որակյալ է», - նշեց Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանը։
Հավելենք, որ ավարտական հավաստագրերն ստացել են միայն այն սաները, ովքեր հաջողությամբ հաղթահարել են քննական փուլը։

• 18-05-2018 15:29:30   | Armenia  |  Organizations
Today, graduation certificates have been solemnly awarded to the students, who successfully completed the training course titled “Modern IT Network Technologies”, organized by Ucom and the National Polytechnic University of Armenia. The best students are already engaged in different units of the Technical Department of Ucom.
The hired best 11 students of Ucom lab have acquired basic knowledge on network technologies by attending a 6-week course including 12 lessons. Sixty students of the Polytechnic University had applied to participate in the training course conducted by Ucom technical specialist, of which only 15 were selected based on interview results. Eleven students have successfully passed the final exams, of which 9 students have been hired by Ucom since March and engaged in the Monitoring and technical support units of the Technical Department of Ucom.
“Ucom continues its cooperation with the National Polytechnic University of Armenia in the area of staff training. Just a few days ago, the training course was organized for the second group of students. 17 were selected out of 65 applicants, 16 have successfully passed the examination. Our Human Resources Management department starts the interviewing process as of today. The bests will again join the team of our co-workers,” noted Hayk Yesayan, the Co-founder and Director General of Ucom.
“If today within the frames of implementing this program we tell the applicants that Ucom is ready to hire 20 graduates each year, this comes to prove that the quality of our education is quite high, ” noted Vostanik Marukhyan, the Rector of National Polytechnic University of Armenia.
It is worth adding that only the students, having successfully passed the final exams, were awarded with graduation certificates.