Ucom-ը մրցութային կարգով աշխատանքի է ընդունել Պոլիտեխնիկական համալսարանի ուսանողների. (տեսանյութ)
Այսօր հանդիսավոր պայմաններում Ucom ընկերության և Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի կողմից կազմակերպված «Տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական ժամանակակից ցանցային տեխնոլոգիաներ» դասընթացը հաջողությամբ հաղթահարած ուսանողներն ավարտական հավաստագրեր են ստացել։ Լավագույններն արդեն աշխատում են Ucom ընկերության տեխնիկական վարչության մի շարք ստորաբաժանումներում։
Աշխատանքի ընդունված Ucom լաբորատորիայի 11 լավագույն սաները 6 շաբաթվա ընթացքում սերտել են 12 դասից բաղկացած ցանցային տեխնոլոգիաներին վերաբերող բազային գիտելիքները։ Ucom ընկերության տեխնիկական մասնագետի կողմից իրականացված դասընթացին մասնակցելու համար դիմել են Պոլիտեխնիկական համալսարանի 60 ուսանողներ, որոնցից հարցազրույցի հիման վրա ընտրվել են 15-ը։ Ավարտական քննությունը հաջողությամբ հաղթահարել են 11 հոգի, որոնցից 9-ը մարտ ամսվանից աշխատանքի են անցել Ucom ընկերության տեխնիկական վարչության մոնիտորինգի և տեխնիկական աջակցման ստորաբաժանումներում։
«Ucom-ը շարունակում է գործակցությունը Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի հետ կադրերի պատրաստման առումով։ Օրեր առաջ ավարտվեց Ucom լաբորատորիայի դասընթացն ուսանողների արդեն երկրորդ խմբի համար։ Մոտ 65 հոգուց ընտրվեցին 17-ը, քննությունը հաջողությամբ հաղթահարեցին 16-ը։ Մեր մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչությունն այսօրվանից կսկսի հարցազրույցների գործընթացը։ Լավագույնները կրկին կհամալրեն մեր գործընկերների շարքերը», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
«Եթե մենք դիմորդների համար այսօր այս գործառույթների իրականացման շրջանակում նշում ենք, որ Ucom-ը պատրաստ է ամեն տարի թվով 20 շրջանավարտի իր մոտ աշխատանքի ընդունել, ապա սա վկայում է այն մասին, որ կրթական մակարդակը մեզ մոտ որակյալ է», - նշեց Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանը։
Հավելենք, որ ավարտական հավաստագրերն ստացել են միայն այն սաները, ովքեր հաջողությամբ հաղթահարել են քննական փուլը։

Ucom на конкурсной основе приняла на работу студентов Политехнического университета.Видео
Сегодня в торжественной обстановке студенты, успешно прошедшие курс обучения по теме «Современные сетевые информационные и телекоммуникационные технологии», организованный компанией Ucom и Национальным политехническим университетом Армении, получили выпускные сертификаты. Лучшие из них уже рабоют в ряде подразделений технического отдела компании Ucom.
11 лучших студентов лаборатории Ucom за 12 занятий, длившихся в течение 6 недель, получили базовые знания о сетевых технологиях. 60 студентов Политехнического университета подали заявку на участие в занятиях, организованных со стороны технического специалиста компании Ucom, из них на основе интервью было отобрано 15 человек. Заключительный экзамен преодолели 11 человек, 9 из которых с марта месяца уже работают в подразделениях мониторинга и технической поддержки технического отдела Ucom.
«Компания Ucom продолжает сотрудничать с Национальным политехническим университетом Армении в области подготовки кадров. Буквально пару дней назад  закончились занятия в лаборатории Ucom уже для второй группы студентов. Из 65 человек были выбраны 17, экзамен успешно сдали 16 студентов. Наш отдел по управлению кадровыми ресурсами с сегодняшнего дня начинает процесс интервьюирования. Лучшие снова пополнят ряды наших коллег», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
«Если сегодня мы в рамках выполнения данной программы можем заявлять нашим студентам о том, что компания Ucom ежегодно готова предоставлять работу 20 выпускникам, то это прямое свидетельство того, что у нашего образования высокое качество», - сказал ректор  Национального политехнического университета Армении Востаник Марухян.
Добавим, что выпускные сертификаты получили только те студенты, которые успешно преодолели экзаменационный тур.