Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է «The HALO Trust»-ի հոգաբարձուների խորհրդի անդամին
Հունիսի 6-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Ռուպերտ Յանգերին:
Հանդիպման ընթացքում Ռուպերտ Յանգերը Մասիս Մայիլյանին է ներկայացրել  ս. թ. մարտի 29-ին Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանում The HALO Trust-ի կողմից իրականացվող ականազերծման աշխատանքների ժամանակ տեղի ունեցած ականի պայթյունի հետ կապված քննության ընթացքը։ Կողմերը կարևորել են «The HALO Trust»–ի զոհված աշխատակիցների ընտանիքի անդամների և վիրավորվածների սոցիալական  պաշտպանության ապահովումը:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև «The HALO Trust»- ի տարածաշրջանային տնօրեն Էշլի Բոդին և արցախյան ծրագրի ղեկավար Մայքլ Նյուտոնը:

Foreign Minister of Artsakh Receives Member of the Board of Trustees of The HALO Trust
On June 6, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received the Member of the Board of Trustees of The HALO Trust, Rupert Younger.
During the meeting, Rupert Younger briefed Masis Mayilyan on the course of the investigation into the incident of the March 29, 2018 mine explosion during the mine clearance activities of The HALO Trust in the Martakert region of Republic of Artsakh. The sides stressed the importance of ensuring the social security of the family members of the The HALO Trust deceased staffers, as well as those injured as a result of the incident.
Regional Director of The HALO Trust Ashley Boddy and The HALO Trust Artsakh Program Manager Michael Newton also participated in the meeting.