ՀՀ դիվանագիտական առաքելությունների գտնվելու վայրի և ԱԳՆ կոնտակտային տվյալների մասին SMS ծանուցումներ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ ռոումինգից օգտվող բաժանորդներին
• 06-08-2018 14:57:02   | Հայաստան  |  Կազմակերպություններ
Արտերկրում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատների ու հյուպատոսությունների վերաբերյալ տեղեկություններն արդեն հասանելի են Հայաստանից արտերկիր մեկնած՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդների համար: Արտերկիր ժամանելուց հետո այդ երկրի բջջային ցանցում գրանցվելուն պես՝ բաժանորդն ստանում է SMS (կարճ հաղորդագրություն) անվճար ծանուցում, որտեղ նշված է տվյալ երկրում ՀՀ դեսպանատան կամ հյուպատոսության կայքէջերն ու ԱԳՆ թեժ գծի հեռախոսահամարը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանում գործող դեռևս միակ օպերատորն է, որ մատուցում է այսպիսի ծառայություն: Ծառայությունը գործարկվել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության նախաձեռնությամբ և նպատակ ունի արտերկիր մեկնող ՀՀ քաղաքացիներին իրազեկել ՀՀ դիվանագիտական առաքելությունների գտնվելու վայրի և կոնտակտային տվյալների վերաբերյալ, ինչը հատկապես կարևոր է տվյալ երկրում արտակարգ իրավիճակների դեպքում արագ կապ հաստատելու տեսանկյունից։
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը միջազգային ռոումինգի ծառայություններ է մատուցում աշխարհի շուրջ 200 երկրում՝ 564 ռոումինգ գործընկերների ցանցերում:

SMS notifications containing the addresses of the RA diplomatic missions and contact details of the RA Mi
• 06-08-2018 14:57:02   | Armenia  |  Organizations
Information on the RA diplomatic missions and consulates is already available to VivaCell-MTS subscribers abroad. Upon registering in a country’s mobile network, the subscriber gets a free SMS notification containing the web page address of the local RA diplomatic mission or consulate and the Hotline number of the MFA.
VivaCell-MTS is the first telecommunications operator in Armenia to provide such a service. The service has been deployed on the initiative of the RA Ministry of Foreign Affairs with the aim of informing RA citizens abroad about the location and contact details of the RA diplomatic missions, that is especially important for quickly entering into contact in case of emergency situations.
VivaCell-MTS provides roaming services in over 200 countries of the world in the networks of 564 roaming partners.