Բակո Սահակյանն ընդունել է բարերաների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունել է կանադահայ բարերար Խորեն Մարդոյանին, ֆրանսիահայ բարերար Ռուբիկ Գալստյանին եւ <<Քաշաթաղի բազմազավակ ընտանիքների>> հիմնադրամի նախագահ Գուրգեն Մելիքյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում մի շարք բարեգործական ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւոր եւ պահանջված է համարել սփյուռքահայ բարերարների մասնակցությունը հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացման գործում:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել Գուրգեն Մելիքյանին` Արցախի շենացման գործընթացում երկարամյա գործուն մասնակցություն ունենալու համար:

• 05-10-2018 17:58:13   |   |  Пресс-релизы
5 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял канадского благотворителя армянского происхождения Хорена Мардояна, французского благотворителя армянского происхождения Рубика Галстяна и председателя «Фонда многодетных семей Кашатага» Гургена Меликяна.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся реализации ряда благотворительных проектов в Арцахе.
Глава государства назвал важным и востребованным участие благотворителей из Диаспоры в осуществлении различных проектов в республике.
Президент выразил благодарность Гургену Меликяну за многолетнее активное участие в благоустройстве Арцаха.